Tulospalvelu

Kuluva kausi
» KESÄ-1/21 (29.05.07)
» KESÄ-2/22 (28.06.07)
» KESÄ-3/23 (25.07.07)
» KESÄ-4/24 (08.08.07)
» KESÄ-5/25 (22.08.07)

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Kesä 2007k21k22k23k24k25..YHT5/5PisteKAKäynnit
1Mika Myllykangas50505028- 17817844.504
2Ismo Aulaskari4324432143 17417434.805
3Janne Rantanen2443241821 13013026.005
4Timo Toivonen3218-43- 939331.003
5Magnus Ahlberg---5037 878743.502
6Petteri Sevon-2828-28 848428.003
7Netta Jousi212112-24 787819.504
8Pasi Vihinen-3232-10 747424.673
9Jussi Heinonen--37-32 696934.502
10Ismo Lahtinen--153218 656521.673
11Lassi Kostamo-12181512 575714.254
12Tom Hägg1815-24- 575719.003
13Lauri Eronen15-21-15 515117.003
14Ahti Lampi----50 505050.001
15Niko Tuominen12108126 48489.605
16Janne Ollila---37- 373737.001
17Jussi Aalto37---- 373737.001
18Petteri Hintsanen-37--- 373737.001
19Gergely Regula28---- 282828.001
20Santtu Saastamoinen-2-108 20206.673
21Esa Heilimo--10-4 14147.002
22Sampsa Turunen-8--1 994.502
23Anton Lampi--261 993.003
24Mikhail Reizine---81 994.502
25Angi Mauranen-6--2 884.002
26Lauri Happo--6-- 666.001
27Larry Reizine---41 552.502
28Sampsa Räsänen--4-- 444.001
29Mikko Haverinen-4--- 444.001
30Jussi Junnila---21 331.502
1015151520YHT75KPL

Kauden otteluiden tilasto

kesä 2007OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari105631527327-2071411740.70534.80
2Mika Myllykangas8562914303-1351331780.82444.50
3Janne Rantanen98481436268-2411101300.57526.00
4Netta Jousi77351032225-21580780.52419.50
5Petteri Sevon5534417191-12072840.67328.00
6Lassi Kostamo70291328158-15371570.51414.25
7Timo Toivonen6233524200-16071930.58331.00
8Pasi Vihinen6230923181-14669740.57324.67
9Magnus Ahlberg443329166-8668870.79243.50
10Ismo Lahtinen5829227133-14460650.52321.67
11Niko Tuominen8625952151-22859480.3259.60
12Lauri Eronen5725923150-14559510.52317.00
13Jussi Heinonen4526613129-9658690.67234.50
14Tom Hägg5423724160-14453570.49319.00
15Ahti Lampi252410127-4349501.00150.00
16Janne Ollila18141375-3029370.82137.00
17Esa Heilimo351151949-8527140.3727.00
18Jussi Aalto23115775-6227370.61137.00
19Santtu Saastamoinen5013037105-20026200.2636.67
20Petteri Hintsanen20113660-4425370.65137.00
21Anton Lampi49963475-1552490.2133.00
22Gergely Regula2093866-7321280.53128.00
23Angi Mauranen35842361-1172080.2624.00
24Mikhail Reizine35832498-1531990.2524.50
25Sampsa Turunen36622843-1311490.1824.50
26Jussi Junnila34412949-152930.1221.50
27Lauri Happo15321035-49860.2316.00
28Sampsa Räsänen15301217-41640.2014.00
29Mikko Haverinen15221123-53640.1514.00
30Larry Reizine35203359-151450.0622.50
Yhteensä141863315263337593759141815250.477520.16

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari241716022235927721-4515342748320.7311940.61
2Timo Toivonen219912602287117274-5179274839580.6410836.65
3Pasi Vihinen18729221947565465-4634203829810.5510229.23
4Jussi Heinonen14497931465104484-3331173223140.617232.14
5Petteri Sevon11715821204694013-3370128416860.556028.10
6Janne Rantanen13315601516203747-3858127116820.477223.36
7Lauri Eronen11865281275313272-3214118315310.506224.69
8Magnus Ahlberg749566501333307-1506118215860.813742.86
9Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.615233.75
10Lassi Kostamo11204281565362632-2922101213580.446321.56
11Niko Tuominen179237220812122973-619395218300.2311615.78
12Mikko Järvinen9354131154072504-246194113330.505026.66
13Riku Laaka573366651422223-133379712690.723140.94
14Ismo Lahtinen839335924122026-22497629420.454520.93
15Petteri Hintsanen583346571801918-14417499570.662933.00
16Tuomas Pylkkänen757325883441888-195073813050.494827.19
17Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
18Jouni Tikkanen38326434851474-8475628770.762239.86
19Kake Valtonen324166471111071-8553795890.601734.65
20Tomi Uimonen2321632544974-4403514570.791141.55
21Esa Heilimo66713970458956-21163484400.233811.58
22Jussi Tiainen25215528691007-6323385750.691538.33
23Ville Heikkinen470140372931076-16353173780.322813.50
24Mika Myllykangas1841331734659-3312833880.80943.11
25Gergely Regula2031212359697-5262653110.67934.56
26Tom Hägg25211223117810-6842473730.491524.87
27Jari Eskelinen2011052868633-4912383070.611030.70
28Netta Jousi2629839125735-7752353250.441521.67
29Hannele Valtonen121602041351-2761402560.59736.57
30Visa Röyskö144541575398-4531231470.42818.38
31Tero Kallio154521785359-5151211460.38916.22
32Pekka Metsola2174819150429-7621151650.241411.79
33Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
34Angi Mauranen2254419162340-8931071080.21147.71
35Patrik Hoyer101411545248-259971260.48621.00
36Jani Kosonen127372169284-381951600.35820.00
37Kari Järmälä5940910272-129891300.80343.33
38Juha Erholm124361672195-322881450.33818.12
39Juha Erälaukko61381211201-128881430.78347.67
40Ahti Lampi424110212-67831001.00250.00
41Juho Saastamoinen126301185238-519712060.261020.60
42Roope Havu11428977150-350651870.27823.38
43Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.14109.10
44Santtu Saastamoinen133253105270-58853550.1986.88
45Aaro Sahari1951520160163-811502280.091515.20
46Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.20815.75
47Juho Muhonen6120833159-20348740.38418.50
48Lauri Happo6619641144-21044410.32410.25
49Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
50Sampsa Räsänen9918675132-31642650.1979.29
51Samu Laaksonen4616102091-10742660.44322.00
52Lauri Aulaskari301938118-6941780.70239.00
53Jussi Laukkanen7018547189-28841880.28422.00
54Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2549.75
55Janne Linnolahti5215631135-18236620.33415.50
56Jukka Pihonen9414476165-40932460.1676.57
57Matti Pulakka4214424112-15532460.37315.33
58Jaakko Nenonen9714380137-46431810.15613.50
59Anton Lampi611264393-19130240.2246.00
60Janne Ollila18141375-3029370.82137.00
61Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
62Jussi Aalto23115775-6227370.61137.00
63Lauri Korkeaoja428102494-15126590.25414.75
64Sampsa Turunen791066383-28926290.1447.25
65Jaakko Ekman511123892-17124470.22411.75
66Lauri Rikala17112451-4624430.73143.00
67Mikko Martela251021365-8322290.43214.50
68Raimo Sandelin271011666-8321300.38215.00
69Jukka Huhta32842063-12020120.2926.00
70Mikhail Reizine35832498-1531990.2524.50
71Kalle Mikkolainen1391364-2519370.75137.00
72Konsta Jukka1482449-3218370.67137.00
73Matti Johansson28721948-11416120.2726.00
74Olavi Manninen35562489-13816360.17218.00
75Mikko Nyrhinen46633740-17715340.14311.33
76Ilkka Salonen30712265-13615250.24212.50
77Sami Järvinen1463538-3715240.55124.00
78Mikko Haverinen35532754-1341350.1622.50
79Ilari Valjus16744159120-90512840.02117.64
80Jussi Junnila46514062-20711110.1133.67
81Sakari Paunila35432855-13011190.1229.50
82David Kroon1451831-4611150.38115.00
83Tommi Huuska1451825-4811240.38124.00
84Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
85Simo Tiainen23421738-9810100.19110.00
86Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
87Tuomas Lehtinen1333736-509280.30128.00
88Tommi Karesvuori16411134-59940.2714.00
89Juho Iso-Markku29412428-1039740.14324.67
90Juho Inkinen63325858-3298300.0547.50
91Miikka Devocht32322728-148890.1024.50
92Antti Pelkonen1432921-41860.2516.00
93Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
94Ville Hietanen19231417-597120.12112.00
95Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1811.00
96Tuomas Toivonen31312727-1557220.10211.00
97Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
98Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
99Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
100Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
101Mikko Ranta15221123-456210.15121.00
102Petri Lehtimäki1021715-235320.22132.00
103Niklas Rosenberg15211238-605180.14118.00
104Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
105Larry Reizine35203359-151450.0622.50
106Perttu Hytönen18111629-86310.0611.00
107Tapio Pyysalo15111315-603240.07124.00
108Topi Kokkonen14111215-713180.08118.00
109Eero Talasmäki1211109-603100.09110.00
110Petteri Tuohino12111016-413240.09124.00
111Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
112Nina Killström91085-282150.11115.00
113Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
114? Moisio910810-412150.11115.00
115Inka Vuolanto19021715-95240.0014.00
116Lassi Liikanen1001914-471120.00112.00
117Maija Rinne90181-351120.00112.00
118Kristiina Nuottimäki25012416-961300.00215.00
119Tuukka Meriniemi1801178-80110.0011.00
120Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
121Sami Metelinen10010-40100.00110.00
122Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
123Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
124Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
125Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
126Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
127Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
128Kale Aalto50053-240240.00124.00
Yhteensä2896012975301012975799347993428960421140.32161519.34

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2018