Tulospalvelu

Kuluva kausi
» AKTI-1/130 (04.09.07)
» AKTI-2/131 (11.09.07)
» AKTI-3/132 (11.10.07)
» AKTI-4/133 (16.10.07)
» AKTI-5/134 (25.10.07)
» AKTI-6/135 (01.11.07)
» AKTI-7/136 (14.11.07)
» AKTI-8/137 (28.11.07)
» AKTI-9/138 (04.12.07)
» AKTI-SLH (14.12.07)

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Syksy 2007130131132133134135136137138..YHT6/9PisteKAKäynnit
1Timo Toivonen--5032435050-43 26826844.676
2Petteri Sevon37503728-37-50- 23923939.836
3Janne Rantanen433728373221372832 29521832.789
4Ismo Lahtinen15--43-43324324 20020033.336
5Lassi Kostamo28-32213718-24- 16016026.676
6Netta Jousi21242424-24-3715 16915424.147
7Ismo Aulaskari--43-50---50 14314347.673
8Pasi Vihinen18--50---3237 13713734.254
9Lauri Eronen-4312-2428--28 13513527.005
10Niko Tuominen12281818-15242118 15412719.258
11Esa Heilimo----2812431521 11911923.805
12Jussi Heinonen3232---32--- 969632.003
13Angi Mauranen821812-8211212 1028612.758
14Sampsa Turunen--21-214-188 727214.405
15Mika Myllykangas50-------- 505050.001
16Jukka Pihonen-----628-- 343417.002
17Patrik Hoyer24-------- 242424.001
18Santtu Saastamoinen---15---8- 232311.502
19Juha Luotio--1010----- 202010.002
20Raimo Sandelin------18-- 181818.001
21Juho Inkinen--15------ 151515.001
22Mikko Rönö------15-- 151515.001
23Erkki Lasonpalo10-------- 101010.001
24Ville Heikkinen-----10--- 101010.001
25Jukka Huhta--------10 101010.001
26Marko Tiihonen-------10- 101010.001
27Juhani Pennanen--6------ 666.001
28Jouni Kajasto-------6- 666.001
29Lasse Nordström--4------ 444.001
30Marko Vikstedt-----2--- 222.001
127141171591312YHT100KPL

Kauden otteluiden tilasto

syksy 2007OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Timo Toivonen1391051123508-2522212680.82644.67
2Janne Rantanen179952163538-4472112950.60932.78
3Petteri Sevon142951037521-3302002390.72639.83
4Ismo Lahtinen136711154380-3441532000.57633.33
5Netta Jousi132582153382-3241371690.52724.14
6Niko Tuominen150552174311-3721311540.43819.25
7Lassi Kostamo119541946296-2391271600.54626.67
8Pasi Vihinen8346730227-174991370.61434.25
9Ismo Aulaskari604758212-84991430.85347.67
10Lauri Eronen95401144256-259911350.48527.00
11Esa Heilimo86301739158-187771190.43523.80
12Jussi Heinonen6431924187-13971960.56332.00
13Angi Mauranen1402514101265-525641020.20812.75
14Mika Myllykangas282314148-5547500.85150.00
15Sampsa Turunen74151148111-21841720.24514.40
16Patrik Hoyer231121057-5124240.52124.00
17Jukka Pihonen32771863-10021340.28217.00
18Santtu Saastamoinen34742367-13618230.23211.50
19Ville Heikkinen1554634-3914100.45110.00
20Erkki Lasonpalo23531545-6813100.25110.00
21Juho Inkinen1451825-4511150.38115.00
22Juha Luotio34432771-15211200.13210.00
23Raimo Sandelin17501233-5910180.29118.00
24Jukka Huhta1231822-437100.27110.00
25Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
26Marko Tiihonen13211016-535100.17110.00
27Mikko Rönö16111426-673150.07115.00
28Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
29Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
30Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
Yhteensä191484921684950125012191425460.3910021.03

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari245316332255957856-4546349149750.7312240.78
2Timo Toivonen231613532357287708-5377294142260.6511437.07
3Pasi Vihinen19349581987785634-4755211431180.5510629.42
4Jussi Heinonen15138241555344671-3470180324100.617532.13
5Janne Rantanen14916531706684239-4236147619770.498124.41
6Petteri Sevon12936711264964467-3624146819250.576629.17
7Lauri Eronen12575561365653460-3400124816660.506724.87
8Magnus Ahlberg749566501333307-1506118215860.813742.86
9Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.615233.75
10Lassi Kostamo12394821755822928-3161113915180.456922.00
11Niko Tuominen194242722912863284-6565108319840.2512416.00
12Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
13Ismo Lahtinen9563991014562352-253089911420.475122.39
14Riku Laaka573366651422223-133379712690.723140.94
15Tuomas Pylkkänen757325883441888-195073813050.494827.19
16Petteri Hintsanen560331551741837-13907179570.662933.00
17Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
18Jouni Tikkanen38326434851474-8475628770.762239.86
19Esa Heilimo734165844851077-22414145590.254313.00
20Kake Valtonen324166471111071-8553795890.601734.65
21Netta Jousi394156601781117-10993724940.472222.45
22Tomi Uimonen2321632544974-4403514570.791141.55
23Jussi Tiainen25215528691007-6323385750.691538.33
24Ville Heikkinen485145412991110-16743313880.332913.38
25Mika Myllykangas2121561838807-3863304380.801043.80
26Gergely Regula2031212359697-5262653110.67934.56
27Tom Hägg25211223117810-6842473730.491524.87
28Jari Eskelinen2011052868633-4912383070.611030.70
29Angi Mauranen3656933263605-14181712100.21229.55
30Hannele Valtonen121602041351-2761402560.59736.57
31Visa Röyskö144541575398-4531231470.42818.38
32Tero Kallio154521785359-5151211460.38916.22
33Patrik Hoyer124521755305-3101211500.49721.43
34Pekka Metsola2174819150429-7621151650.241411.79
35Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
36Jani Kosonen127372169284-381951600.35820.00
37Kari Järmälä5940910272-129891300.80343.33
38Juha Erälaukko61381211201-128881430.78347.67
39Juha Erholm124361672195-322881450.33818.12
40Ahti Lampi424110212-67831001.00250.00
41Santtu Saastamoinen167327128337-72471780.20107.80
42Juho Saastamoinen126301185238-519712060.261020.60
43Sampsa Turunen1532517111194-507671010.18911.22
44Roope Havu11428977150-350651870.27823.38
45Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.14109.10
46Jukka Pihonen126211194228-50953800.1898.89
47Aaro Sahari1951520160163-811502280.091515.20
48Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.20815.75
49Juho Muhonen6120833159-20348740.38418.50
50Lauri Happo6619641144-21044410.32410.25
51Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
52Samu Laaksonen4616102091-10742660.44322.00
53Sampsa Räsänen9918675132-31642650.1979.29
54Jussi Laukkanen7018547189-28841880.28422.00
55Lauri Aulaskari301938118-6941780.70239.00
56Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2549.75
57Janne Linnolahti5215631135-18236620.33415.50
58Matti Pulakka4214424112-15532460.37315.33
59Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
60Jaakko Nenonen9714380137-46431810.15613.50
61Anton Lampi611264393-19130240.2246.00
62Janne Ollila18141375-3029370.82137.00
63Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
64Jussi Aalto23115775-6227370.61137.00
65Jukka Huhta441152885-16327220.2837.33
66Lauri Korkeaoja428102494-15126590.25414.75
67Jaakko Ekman511123892-17124470.22411.75
68Lauri Rikala17112451-4624430.73143.00
69Mikko Martela251021365-8322290.43214.50
70Kalle Mikkolainen1391364-2519370.75137.00
71Mikhail Reizine35832498-1531990.2524.50
72Juho Inkinen77836683-37419450.1159.00
73Konsta Jukka1482449-3218370.67137.00
74Matti Johansson28721948-11416120.2726.00
75Olavi Manninen35562489-13816360.17218.00
76Mikko Nyrhinen46633740-17715340.14311.33
77Ilkka Salonen30712265-13615250.24212.50
78Sami Järvinen1463538-3715240.55124.00
79Erkki Lasonpalo23531545-6813100.25110.00
80Mikko Haverinen35532754-1341350.1622.50
81Ilari Valjus16744159120-90512840.02117.64
82Jussi Junnila46514062-20711110.1133.67
83Juha Luotio34432771-15211200.13210.00
84Tommi Huuska1451825-4811240.38124.00
85Sakari Paunila35432855-13011190.1229.50
86David Kroon1451831-4611150.38115.00
87Simo Tiainen23421738-9810100.19110.00
88Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
89Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
90Tommi Karesvuori16411134-59940.2714.00
91Tuomas Lehtinen1333736-509280.30128.00
92Juho Iso-Markku29412428-1039740.14324.67
93Miikka Devocht32322728-148890.1024.50
94Antti Pelkonen1432921-41860.2516.00
95Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
96Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1811.00
97Tuomas Toivonen31312727-1557220.10211.00
98Ville Hietanen19231417-597120.12112.00
99Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
100Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
101Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
102Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
103Mikko Ranta15221123-456210.15121.00
104Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
105Petri Lehtimäki1021715-235320.22132.00
106Marko Tiihonen13211016-535100.17110.00
107Niklas Rosenberg15211238-605180.14118.00
108Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
109Larry Reizine35203359-151450.0622.50
110Perttu Hytönen18111629-86310.0611.00
111Topi Kokkonen14111215-713180.08118.00
112Eero Talasmäki1211109-603100.09110.00
113Petteri Tuohino12111016-413240.09124.00
114Tapio Pyysalo15111315-603240.07124.00
115Mikko Rönö16111426-673150.07115.00
116Nina Killström91085-282150.11115.00
117Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
118Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
119Inka Vuolanto19021715-95240.0014.00
120Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
121? Moisio910810-412150.11115.00
122Lassi Liikanen1001914-471120.00112.00
123Maija Rinne90181-351120.00112.00
124Kristiina Nuottimäki25012416-961300.00215.00
125Tuukka Meriniemi1801178-80110.0011.00
126Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
127Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
128Sami Metelinen10010-40100.00110.00
129Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
130Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
131Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
132Kale Aalto50053-240240.00124.00
133Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
134Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
135Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
136Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
Yhteensä3066413733319813733843368433630664446600.31171518.82

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2018