Tulospalvelu

Kuluva kausi
» KESÄ-1/26 (03.06.08)
» KESÄ-2/27 (10.06.08)
» KESÄ-3/28 (08.07.08)
» KESÄ-4/29 (16.07.08)
» KESÄ-5/30 (24.07.08)
» KESÄ-6/31 (05.08.08)
» KESÄ-7/32 (13.08.08)
» KESÄ-8/33 (22.08.08)

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» AKTI, kevät -08
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Kesä 2008k26k27k28k29k30k31k32k33..YHT8/8PisteKAKäynnit
1Ismo Aulaskari43-435050374343 30930944.147
2Timo Toivonen373237-18325032 23823834.007
3Tom Hägg2821-2124281528 16516523.577
4Ahti Lampi50----50-50 15015050.003
5Janne Rantanen32--3237218- 13013026.005
6Lauri Happo-15501832--- 11511528.754
7Petteri Sevon-28-28--3721 11411428.504
8Jussi Aalto2137--151521- 10910921.805
9Niko Tuominen1018324681010 989812.258
10Peter Madsen1582861218-- 878714.506
11Juha Erälaukko-----431824 858528.333
12Santtu Sainio1242421012126 828210.258
13Lassi Kostamo---43---37 808040.002
14Netta Jousi1810-15284-- 757515.005
15Lauri Eronen-43----24- 676733.502
16Mika Myllykangas-24--43--- 676733.502
17Jouni Tikkanen----82432- 646421.333
18Jussi Heinonen24--37---- 616130.502
19Janne Kokko-50------ 505050.001
20Pasi Vihinen-12-24---- 363618.002
21Angi Mauranen--218-2-2 33338.254
22Jussi Junnila4----10-18 323210.673
23Jani Herlevi6612-116- 32325.336
24Teuvo Moisa--1812-44 29295.805
25Patrik Hoyer------28- 282828.001
26Esa Heilimo8--1---15 24248.003
27Anton Lampi---12---12 242412.002
28Ismo Lahtinen----21--- 212121.001
29Sampsa Mattila--15----- 151515.001
30Jukka Pihonen-----6-8 14147.002
31Ville Heikkinen---10---- 101010.001
32Juho Inkinen--10----- 101010.001
33Ville Makkonen--8----- 888.001
34Sampsa Turunen----4--- 444.001
35Kalle Junnila2------- 222.001
36Mikhail Reizine---1---- 111.001
37Miikka Devocht---1---- 111.001
38Niko Ketolainen---1---- 111.001
39Justus Erälaukko-------1 111.001
40Mikko Haverinen---1---- 111.001
1514122116161416YHT124KPL

Kauden otteluiden tilasto

kesä 2008OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari150107835517-3032223090.75744.14
2Timo Toivonen128751142460-3081612380.64734.00
3Tom Hägg120671835413-3001521650.66723.57
4Ahti Lampi655546344-1331141500.90350.00
5Petteri Sevon7452418270-1841081140.74428.50
6Niko Tuominen128432164289-318107980.40812.25
7Santtu Sainio124431269366-41498820.38810.25
8Janne Rantanen90421335254-241971300.55526.00
9Peter Madsen97421045290-29794870.48614.50
10Jussi Aalto82371332278-231871090.54521.80
11Lauri Happo7540728253-185871150.59428.75
12Netta Jousi8538938263-24685750.50515.00
13Juha Erälaukko5636416201-11076850.69328.33
14Jussi Heinonen422589141-6758610.74230.50
15Lassi Kostamo4829019124-10558800.60240.00
16Mika Myllykangas382657149-7457670.79233.50
17Jouni Tikkanen5223920158-14255640.53321.33
18Angi Mauranen6620442176-25644330.3248.25
19Pasi Vihinen3720314110-9043360.59218.00
20Lauri Eronen3516712108-10839670.57233.50
21Esa Heilimo521473197-14535240.3138.00
22Jussi Junnila4816329108-17535320.36310.67
23Anton Lampi371621995-11434240.46212.00
24Janne Kokko19151385-4831500.83150.00
25Teuvo Moisa8013562126-30131290.1755.80
26Jani Herlevi8712471101-35728320.1465.33
27Ville Heikkinen2194863-6622100.53110.00
28Jukka Pihonen321002279-12420140.3127.00
29Ismo Lahtinen1791746-4019210.56121.00
30Patrik Hoyer1681744-3317280.53128.00
31Mikhail Reizine21701456-901410.3311.00
32Mikko Haverinen21501643-751010.2411.00
33Sampsa Mattila1240819-478150.33115.00
34Sampsa Turunen16221219-60640.1414.00
35Juho Inkinen1221918-435100.18110.00
36Justus Erälaukko1611148-49310.0711.00
37Ville Makkonen12101124-63280.0818.00
38Miikka Devocht21102014-117210.0511.00
39Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
40Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
Yhteensä216698220298262386238216624730.4412418.10

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari277818712486599005-5156399056510.7413741.25
2Timo Toivonen254114812578038481-5925321946560.6512636.95
3Pasi Vihinen204710152098235954-5040223933040.5511229.50
4Jussi Heinonen15908681685544909-3604190425380.617932.13
5Janne Rantanen17517832047645030-4917177023530.519524.77
6Petteri Sevon14797891405505120-4095171822010.597529.35
7Lauri Eronen13946171616163831-3793139518710.507425.28
8Niko Tuominen222851927114383904-7331130922740.2714116.13
9Lassi Kostamo13495321866313195-3451125016500.467522.00
10Magnus Ahlberg749566501333307-1506118215860.813742.86
11Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.615233.75
12Ismo Lahtinen11074641205232731-2924104813570.475923.00
13Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
14Riku Laaka573366651422223-133379712690.723140.94
15Petteri Hintsanen583346581791910-144075010070.663033.57
16Tuomas Pylkkänen757325883441888-195073813050.494827.19
17Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
18Jouni Tikkanen435287431051632-9896179410.732537.64
19Netta Jousi660254953111886-18806038010.453721.65
20Esa Heilimo9332221165951461-27735607550.275513.73
21Mika Myllykangas30722527551175-5614776420.801542.80
22Tom Hägg372179411521223-9843995380.542224.45
23Kake Valtonen324166471111071-8553795890.601734.65
24Ville Heikkinen506154453071173-17403533980.333013.27
25Tomi Uimonen2321632544974-4403514570.791141.55
26Jussi Tiainen25215528691007-6323385750.691538.33
27Jari Eskelinen2421273184766-5912853740.601231.17
28Gergely Regula2031212359697-5262653110.67934.56
29Angi Mauranen4509538317825-17432282610.23279.67
30Patrik Hoyer211902794526-5192072790.491223.25
31Ahti Lampi1079656556-2001972500.94550.00
32Juha Erälaukko117741627402-2381642280.73638.00
33Peter Madsen185682196516-5871571700.411115.45
34Lauri Happo156651576430-4351451770.46919.67
35Hannele Valtonen121602041351-2761402560.59736.57
36Jussi Aalto119532343399-3331291740.55724.86
37Visa Röyskö144541575398-4531231470.42818.38
38Tero Kallio154521785359-5151211460.38916.22
39Pekka Metsola2174819150429-7621151650.241411.79
40Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
41Santtu Sainio124431269366-41498820.38810.25
42Jani Kosonen127372169284-381951600.35820.00
43Kari Järmälä5940910272-129891300.80343.33
44Jukka Pihonen1923616140380-777881140.20138.77
45Juha Erholm124361672195-322881450.33818.12
46Sampsa Turunen2012828145253-678841210.161210.08
47Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.19118.00
48Juho Saastamoinen126301185238-519712060.261020.60
49Roope Havu11428977150-350651870.27823.38
50Anton Lampi9828862188-30564480.3168.00
51Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.14109.10
52Aaro Sahari2091620173174-898522300.081614.38
53Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.20815.75
54Juho Muhonen6120833159-20348740.38418.50
55Jussi Junnila9421469170-38246430.2367.17
56Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
57Samu Laaksonen4616102091-10742660.44322.00
58Sampsa Räsänen9918675132-31642650.1979.29
59Jussi Laukkanen7018547189-28841880.28422.00
60Lauri Aulaskari301938118-6941780.70239.00
61Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2549.75
62Janne Linnolahti5215631135-18236620.33415.50
63Mikhail Reizine5615338154-24333100.2833.33
64Matti Pulakka4214424112-15532460.37315.33
65Janne Kokko19151385-4831500.83150.00
66Teuvo Moisa8013562126-30131290.1755.80
67Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
68Jaakko Nenonen9714380137-46431810.15613.50
69Janne Ollila18141375-3029370.82137.00
70Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
71Jani Herlevi8712471101-35728320.1465.33
72Juho Inkinen10812492119-49828700.12710.00
73Jukka Huhta441152885-16327220.2837.33
74Lauri Korkeaoja428102494-15126590.25414.75
75Jaakko Ekman511123892-17124470.22411.75
76Lauri Rikala17112451-4624430.73143.00
77Mikko Haverinen561034397-2092360.1932.00
78Mikko Martela251021365-8322290.43214.50
79Kalle Mikkolainen1391364-2519370.75137.00
80Konsta Jukka1482449-3218370.67137.00
81Matti Johansson28721948-11416120.2726.00
82Olavi Manninen35562489-13816360.17218.00
83Mikko Nyrhinen46633740-17715340.14311.33
84Ilkka Salonen30712265-13615250.24212.50
85Sami Järvinen1463538-3715240.55124.00
86Miikka Devocht72626463-36014220.0945.50
87Erkki Lasonpalo23531545-6813100.25110.00
88Ilari Valjus16744159120-90512840.02117.64
89Juha Luotio34432771-15211200.13210.00
90Tommi Huuska1451825-4811240.38124.00
91Sakari Paunila35432855-13011190.1229.50
92David Kroon1451831-4611150.38115.00
93Simo Tiainen23421738-9810100.19110.00
94Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
95Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
96Tommi Karesvuori16411134-59940.2714.00
97Tuomas Lehtinen1333736-509280.30128.00
98Juho Iso-Markku29412428-1039740.14324.67
99Sampsa Mattila1240819-478150.33115.00
100Antti Pelkonen1432921-41860.2516.00
101Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
102Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1811.00
103Tuomas Toivonen31312727-1557220.10211.00
104Ville Hietanen19231417-597120.12112.00
105Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
106Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
107Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
108Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
109Mikko Ranta15221123-456210.15121.00
110Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
111Petri Lehtimäki1021715-235320.22132.00
112Marko Tiihonen13211016-535100.17110.00
113Niklas Rosenberg15211238-605180.14118.00
114Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
115Larry Reizine35203359-151450.0622.50
116Perttu Hytönen18111629-86310.0611.00
117Topi Kokkonen14111215-713180.08118.00
118Eero Talasmäki1211109-603100.09110.00
119Petteri Tuohino12111016-413240.09124.00
120Tapio Pyysalo15111315-603240.07124.00
121Mikko Rönö16111426-673150.07115.00
122Justus Erälaukko1611148-49310.0711.00
123Ville Makkonen12101124-63280.0818.00
124Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
125Nina Killström91085-282150.11115.00
126Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
127Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
128Inka Vuolanto19021715-95240.0014.00
129Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
130? Moisio910810-412150.11115.00
131Lassi Liikanen1001914-471120.00112.00
132Maija Rinne90181-351120.00112.00
133Kristiina Nuottimäki25012416-961300.00215.00
134Tuukka Meriniemi1801178-80110.0011.00
135Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
136Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
137Sami Metelinen10010-40100.00110.00
138Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
139Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
140Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
141Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
142Kale Aalto50053-240240.00124.00
143Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
144Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
145Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
146Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
Yhteensä3473815548364215548957469574634738498770.31194218.26

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2017