Tulospalvelu

Kuluva kausi
» AKTI-1/139 (17.01.08)
» AKTI-2/140 (23.01.08)
» AKTI-3/141 (14.02.08)
» AKTI-4/142 (20.02.08)
» AKTI-5/143 (05.03.08)
» AKTI-6/144 (13.03.08)
» AKTI-7/145 (19.03.08)
» AKTI-8/146 (02.04.08)
» AKTI-9/147 (17.04.08)
» AKTI-10/148 (24.04.08)
» AKTI-SLH (09.05.08)

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Kevät 2008139140141142143144145146147148..YHT6/10PisteKAKäynnit
1Ismo Aulaskari373750505050-5043- 36729345.888
2Janne Rantanen3218248374350628- 24621427.339
3Timo Toivonen-43-43-37-3732- 19219238.405
4Ismo Lahtinen28-3215183232--37 19417927.717
5Netta Jousi18122818151843181250 23217523.2010
6Petteri Sevon--372832--2837- 16216232.405
7Pasi Vihinen-32--43--32-43 15015037.504
8Niko Tuominen21241862821-212132 19214721.339
9Lauri Eronen--433221--2418- 13813827.605
10Mika Myllykangas5050-37------ 13713745.673
11Esa Heilimo24152112-2421121528 17213319.119
12Patrik Hoyer---21242828--- 10110125.254
13Peter Madsen--15412-3715-- 838316.605
14Jari Eskelinen43-------24- 676733.502
15Jussi Heinonen---24---43-- 676733.502
16Lassi Kostamo-10-10--248-- 525213.004
17Petteri Hintsanen--------50- 505050.001
18Jussi Aalto-28-------- 282828.001
19Lauri Happo-21-------- 212121.001
20Jukka Pihonen-812------- 202010.002
21Angi Mauranen------18--- 181818.001
22Sampsa Turunen-610------- 16168.002
23Juho Inkinen------15--- 151515.001
24Miikka Devocht------12--- 121212.001
25Santtu Saastamoinen-------10-- 101010.001
26Aaro Sahari---2------ 222.001
81311151081013105YHT103KPL

Kauden otteluiden tilasto

kevät 2008OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari1751311529632-3072773670.82845.88
2Janne Rantanen170882161537-4401972460.59927.33
3Netta Jousi181602695506-5351462320.391023.20
4Petteri Sevon112661036383-2871421620.65532.40
5Ismo Lahtinen134561860333-3541301940.48727.71
6Niko Tuominen158492188331-4481191920.36921.33
7Timo Toivonen97531133313-2401171920.62538.40
8Esa Heilimo147432579287-3871111720.35919.11
9Lauri Eronen102451839263-2851081380.54527.60
10Mika Myllykangas5743410219-101901370.81345.67
11Pasi Vihinen7637831210-195821500.54437.50
12Patrik Hoyer7130932177-176691010.48425.25
13Peter Madsen88261151226-29063830.34516.60
14Lassi Kostamo62211130143-18553520.41413.00
15Jari Eskelinen4122316133-10047670.58233.50
16Jussi Heinonen351951197-6743670.63233.50
17Petteri Hintsanen23153573-5033500.75150.00
18Jukka Pihonen34552473-14415200.17210.00
19Jussi Aalto1455446-4015280.56128.00
20Lauri Happo1562733-4014210.46121.00
21Angi Mauranen19611244-6913180.33118.00
22Sampsa Turunen32192240-11111160.0428.00
23Juho Inkinen19201718-814150.11115.00
24Miikka Devocht19201721-954120.11112.00
25Santtu Saastamoinen13111123-583100.08110.00
26Aaro Sahari14101311-87220.0712.00
Yhteensä190883324283351725172190827440.4310324.69

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari262817642406248488-4853376853420.7413041.09
2Timo Toivonen241314062467618021-5617305844180.6511937.13
3Pasi Vihinen20109952068095844-4950219632680.5511029.71
4Jussi Heinonen15488431605454768-3537184624770.617732.17
5Janne Rantanen16617411917294776-4676167322230.509024.70
6Petteri Sevon14057371365324850-3911161020870.587129.39
7Lauri Eronen13596011546043723-3685135618040.507225.06
8Niko Tuominen210047625013743615-7013120221760.2613316.36
9Lassi Kostamo13015031866123071-3346119215700.457321.51
10Magnus Ahlberg749566501333307-1506118215860.813742.86
11Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.615233.75
12Ismo Lahtinen10904551195162685-2884102913360.475823.03
13Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
14Riku Laaka573366651422223-133379712690.723140.94
15Petteri Hintsanen583346581791910-144075010070.663033.57
16Tuomas Pylkkänen757325883441888-195073813050.494827.19
17Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
18Jouni Tikkanen38326434851474-8475628770.762239.86
19Esa Heilimo8812081095641364-26285257310.275214.06
20Netta Jousi575216862731623-16345187260.443222.69
21Mika Myllykangas26919922481026-4874205750.811344.23
22Kake Valtonen324166471111071-8553795890.601734.65
23Tomi Uimonen2321632544974-4403514570.791141.55
24Jussi Tiainen25215528691007-6323385750.691538.33
25Ville Heikkinen485145412991110-16743313880.332913.38
26Jari Eskelinen2421273184766-5912853740.601231.17
27Gergely Regula2031212359697-5262653110.67934.56
28Tom Hägg25211223117810-6842473730.491524.87
29Patrik Hoyer195822687482-4861902510.491122.82
30Angi Mauranen3847534275649-14871842280.21239.91
31Hannele Valtonen121602041351-2761402560.59736.57
32Visa Röyskö144541575398-4531231470.42818.38
33Tero Kallio154521785359-5151211460.38916.22
34Pekka Metsola2174819150429-7621151650.241411.79
35Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
36Jani Kosonen127372169284-381951600.35820.00
37Kari Järmälä5940910272-129891300.80343.33
38Juha Erälaukko61381211201-128881430.78347.67
39Juha Erholm124361672195-322881450.33818.12
40Ahti Lampi424110212-67831001.00250.00
41Sampsa Turunen1852626133234-618781170.161110.64
42Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.19118.00
43Juho Saastamoinen126301185238-519712060.261020.60
44Jukka Pihonen1602616118301-653681000.18119.09
45Roope Havu11428977150-350651870.27823.38
46Peter Madsen88261151226-29063830.34516.60
47Lauri Happo8125848177-25058620.34512.40
48Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.14109.10
49Aaro Sahari2091620173174-898522300.081614.38
50Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.20815.75
51Juho Muhonen6120833159-20348740.38418.50
52Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
53Jussi Aalto37161011121-10242650.59232.50
54Samu Laaksonen4616102091-10742660.44322.00
55Sampsa Räsänen9918675132-31642650.1979.29
56Jussi Laukkanen7018547189-28841880.28422.00
57Lauri Aulaskari301938118-6941780.70239.00
58Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2549.75
59Janne Linnolahti5215631135-18236620.33415.50
60Matti Pulakka4214424112-15532460.37315.33
61Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
62Jaakko Nenonen9714380137-46431810.15613.50
63Anton Lampi611264393-19130240.2246.00
64Janne Ollila18141375-3029370.82137.00
65Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
66Jukka Huhta441152885-16327220.2837.33
67Lauri Korkeaoja428102494-15126590.25414.75
68Jaakko Ekman511123892-17124470.22411.75
69Lauri Rikala17112451-4624430.73143.00
70Juho Inkinen9610383101-45523600.11610.00
71Mikko Martela251021365-8322290.43214.50
72Kalle Mikkolainen1391364-2519370.75137.00
73Mikhail Reizine35832498-1531990.2524.50
74Konsta Jukka1482449-3218370.67137.00
75Matti Johansson28721948-11416120.2726.00
76Olavi Manninen35562489-13816360.17218.00
77Mikko Nyrhinen46633740-17715340.14311.33
78Ilkka Salonen30712265-13615250.24212.50
79Sami Järvinen1463538-3715240.55124.00
80Erkki Lasonpalo23531545-6813100.25110.00
81Mikko Haverinen35532754-1341350.1622.50
82Ilari Valjus16744159120-90512840.02117.64
83Miikka Devocht51524449-24312210.1037.00
84Jussi Junnila46514062-20711110.1133.67
85Juha Luotio34432771-15211200.13210.00
86Tommi Huuska1451825-4811240.38124.00
87Sakari Paunila35432855-13011190.1229.50
88David Kroon1451831-4611150.38115.00
89Simo Tiainen23421738-9810100.19110.00
90Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
91Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
92Tommi Karesvuori16411134-59940.2714.00
93Tuomas Lehtinen1333736-509280.30128.00
94Juho Iso-Markku29412428-1039740.14324.67
95Antti Pelkonen1432921-41860.2516.00
96Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
97Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1811.00
98Tuomas Toivonen31312727-1557220.10211.00
99Ville Hietanen19231417-597120.12112.00
100Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
101Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
102Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
103Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
104Mikko Ranta15221123-456210.15121.00
105Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
106Petri Lehtimäki1021715-235320.22132.00
107Marko Tiihonen13211016-535100.17110.00
108Niklas Rosenberg15211238-605180.14118.00
109Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
110Larry Reizine35203359-151450.0622.50
111Perttu Hytönen18111629-86310.0611.00
112Topi Kokkonen14111215-713180.08118.00
113Eero Talasmäki1211109-603100.09110.00
114Petteri Tuohino12111016-413240.09124.00
115Tapio Pyysalo15111315-603240.07124.00
116Mikko Rönö16111426-673150.07115.00
117Nina Killström91085-282150.11115.00
118Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
119Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
120Inka Vuolanto19021715-95240.0014.00
121Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
122? Moisio910810-412150.11115.00
123Lassi Liikanen1001914-471120.00112.00
124Maija Rinne90181-351120.00112.00
125Kristiina Nuottimäki25012416-961300.00215.00
126Tuukka Meriniemi1801178-80110.0011.00
127Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
128Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
129Sami Metelinen10010-40100.00110.00
130Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
131Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
132Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
133Kale Aalto50053-240240.00124.00
134Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
135Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
136Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
137Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
Yhteensä3257214566344014566895088950832572474040.31181818.85

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2017