Tulospalvelu

Kuluva kausi
» AKTI-1/149 (04.09.08)
» AKTI-2/150 (11.09.08)
» AKTI-3/151 (16.09.08)
» AKTI-4/152 (09.10.08)
» AKTI-5/153 (16.10.08)
» AKTI-6/154 (03.11.08)
» AKTI-7/155 (13.11.08)
» AKTI-8/156 (25.11.08)
» AKTI-9/157 (04.12.08)
» AKTI-SLH (12.12.08)

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» KESÄ-liiga, -08
» AKTI, kevät -08
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Syksy 2008149150151152153154155156157..YHT6/9PisteKAKäynnit
1Timo Toivonen43-28375024375037 30625438.258
2Lauri Happo37503732431243-24 27824234.758
3Ismo Lahtinen214343281050243732 28823332.009
4Petteri Sevon50-32-3743-43- 20520541.005
5Lauri Eronen28-502418283224- 20418629.147
6Ismo Aulaskari32--50--50-50 18218245.504
7Janne Rantanen153724103232181228 20817123.119
8Niko Tuominen243221211521153221 20215122.449
9Netta Jousi-28-62418212818 14313720.437
10Angi Mauranen-2415152810122115 14011817.508
11Esa Heilimo18-1218121561812 1119313.888
12Lassi Kostamo----21-28-43 929230.673
13Jussi Heinonen---43----- 434343.001
14Petteri Hintsanen-----37--- 373737.001
15Jaakko Itkonen-----1101510 36369.004
16Aku Haapalinna---86-8-- 22227.333
17Jukka Pihonen---128---- 202010.002
18Pasi Vihinen--18------ 181818.001
19Rate Staboulis-----2410- 16165.333
20Ville Makkonen-----8--- 888.001
21Juho Inkinen-----6--- 666.001
22Sampsa Mattila----4---- 444.001
23Veikko Lähteenmäki-----4--- 444.001
9610131416141111YHT104KPL

Kauden otteluiden tilasto

syksy 2008OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Timo Toivonen160991546618-3842133060.68838.25
2Ismo Lahtinen176832370489-4621892880.54932.00
3Lauri Happo150851451499-3391842780.62834.75
4Janne Rantanen157721867485-4601622080.52923.11
5Niko Tuominen158662171389-3951532020.48922.44
6Petteri Sevon103671224383-2611462050.74541.00
7Lauri Eronen128631847393-3581442040.57729.14
8Ismo Aulaskari8364712288-1361351820.84445.50
9Netta Jousi118491554404-3311131430.48720.43
10Angi Mauranen134421577368-503991400.35817.50
11Esa Heilimo136382177255-398971110.33813.88
12Lassi Kostamo5832719166-12171920.63330.67
13Jussi Heinonen21132649-4228430.68143.00
14Jaakko Itkonen6611451113-29526360.1849.00
15Petteri Hintsanen18112568-4724370.69137.00
16Aku Haapalinna41823188-16118220.2137.33
17Jukka Pihonen27651671-10017200.27210.00
18Pasi Vihinen19631046-5915180.38118.00
19Rate Staboulis44413965-1899160.0935.33
20Ville Makkonen16221227-62680.1418.00
21Juho Inkinen16221227-77660.1416.00
22Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0014.00
23Sampsa Mattila14011314-71140.0014.00
Yhteensä185882321282353195319185825730.4210421.75

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari286119352556719293-5292412558330.7414141.37
2Timo Toivonen270115802728499099-6309343249620.6513437.03
3Pasi Vihinen206610212128336000-5099225433220.5511329.40
4Jussi Heinonen16118811705604958-3646193225810.618032.26
5Janne Rantanen19088552228315515-5377193225610.5110424.62
6Petteri Sevon15828561525745503-4356186424060.608030.07
7Lauri Eronen15226801796634224-4151153920750.518125.62
8Niko Tuominen238658529215094293-7726146224760.2815016.51
9Lassi Kostamo14075641936503361-3572132117420.467822.33
10Ismo Lahtinen12835471435933220-3386123716450.486824.19
11Magnus Ahlberg749566501333307-1506118215860.813742.86
12Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.615233.75
13Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
14Riku Laaka573366651422223-133379712690.723140.94
15Petteri Hintsanen601357601841978-148777410440.663133.68
16Tuomas Pylkkänen757325883441888-195073813050.494827.19
17Netta Jousi7783031103652290-22117169440.454421.45
18Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
19Esa Heilimo10692601376721716-31716578660.286313.75
20Jouni Tikkanen435287431051632-9896179410.732537.64
21Mika Myllykangas30722527551175-5614776420.801542.80
22Tom Hägg372179411521223-9843995380.542224.45
23Kake Valtonen324166471111071-8553795890.601734.65
24Ville Heikkinen506154453071173-17403533980.333013.27
25Tomi Uimonen2321632544974-4403514570.791141.55
26Jussi Tiainen25215528691007-6323385750.691538.33
27Lauri Happo30615029127929-7743294550.541726.76
28Angi Mauranen584137533941193-22463274010.263511.46
29Jari Eskelinen2421273184766-5912853740.601231.17
30Gergely Regula2031212359697-5262653110.67934.56
31Patrik Hoyer211902794526-5192072790.491223.25
32Ahti Lampi1079656556-2001972500.94550.00
33Juha Erälaukko117741627402-2381642280.73638.00
34Peter Madsen185682196516-5871571700.411115.45
35Hannele Valtonen121602041351-2761402560.59736.57
36Jussi Aalto119532343399-3331291740.55724.86
37Visa Röyskö144541575398-4531231470.42818.38
38Tero Kallio154521785359-5151211460.38916.22
39Pekka Metsola2174819150429-7621151650.241411.79
40Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
41Jukka Pihonen2194221156451-8771051340.21158.93
42Santtu Sainio124431269366-41498820.38810.25
43Jani Kosonen127372169284-381951600.35820.00
44Kari Järmälä5940910272-129891300.80343.33
45Juha Erholm124361672195-322881450.33818.12
46Sampsa Turunen2012828145253-678841210.161210.08
47Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.19118.00
48Juho Saastamoinen126301185238-519712060.261020.60
49Roope Havu11428977150-350651870.27823.38
50Anton Lampi9828862188-30564480.3168.00
51Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.14109.10
52Aaro Sahari2091620173174-898522300.081614.38
53Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.20815.75
54Juho Muhonen6120833159-20348740.38418.50
55Jussi Junnila9421469170-38246430.2367.17
56Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
57Samu Laaksonen4616102091-10742660.44322.00
58Sampsa Räsänen9918675132-31642650.1979.29
59Jussi Laukkanen7018547189-28841880.28422.00
60Lauri Aulaskari301938118-6941780.70239.00
61Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2549.75
62Janne Linnolahti5215631135-18236620.33415.50
63Juho Inkinen124146104146-57534760.1289.50
64Mikhail Reizine5615338154-24333100.2833.33
65Matti Pulakka4214424112-15532460.37315.33
66Janne Kokko19151385-4831500.83150.00
67Teuvo Moisa8013562126-30131290.1755.80
68Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
69Jaakko Nenonen9714380137-46431810.15613.50
70Janne Ollila18141375-3029370.82137.00
71Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
72Jani Herlevi8712471101-35728320.1465.33
73Jukka Huhta441152885-16327220.2837.33
74Jaakko Itkonen6611451113-29526360.1849.00
75Lauri Korkeaoja428102494-15126590.25414.75
76Jaakko Ekman511123892-17124470.22411.75
77Lauri Rikala17112451-4624430.73143.00
78Mikko Haverinen561034397-2092360.1932.00
79Mikko Martela251021365-8322290.43214.50
80Kalle Mikkolainen1391364-2519370.75137.00
81Konsta Jukka1482449-3218370.67137.00
82Aku Haapalinna41823188-16118220.2137.33
83Matti Johansson28721948-11416120.2726.00
84Olavi Manninen35562489-13816360.17218.00
85Mikko Nyrhinen46633740-17715340.14311.33
86Ilkka Salonen30712265-13615250.24212.50
87Sami Järvinen1463538-3715240.55124.00
88Miikka Devocht72626463-36014220.0945.50
89Erkki Lasonpalo23531545-6813100.25110.00
90Ilari Valjus16744159120-90512840.02117.64
91Juha Luotio34432771-15211200.13210.00
92Tommi Huuska1451825-4811240.38124.00
93Sakari Paunila35432855-13011190.1229.50
94David Kroon1451831-4611150.38115.00
95Simo Tiainen23421738-9810100.19110.00
96Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
97Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
98Tommi Karesvuori16411134-59940.2714.00
99Tuomas Lehtinen1333736-509280.30128.00
100Juho Iso-Markku29412428-1039740.14324.67
101Sampsa Mattila26412133-1189190.1629.50
102Rate Staboulis44413965-1899160.0935.33
103Ville Makkonen28322351-1258160.1228.00
104Antti Pelkonen1432921-41860.2516.00
105Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
106Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1811.00
107Tuomas Toivonen31312727-1557220.10211.00
108Ville Hietanen19231417-597120.12112.00
109Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
110Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
111Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
112Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
113Mikko Ranta15221123-456210.15121.00
114Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
115Petri Lehtimäki1021715-235320.22132.00
116Marko Tiihonen13211016-535100.17110.00
117Niklas Rosenberg15211238-605180.14118.00
118Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
119Larry Reizine35203359-151450.0622.50
120Perttu Hytönen18111629-86310.0611.00
121Topi Kokkonen14111215-713180.08118.00
122Eero Talasmäki1211109-603100.09110.00
123Petteri Tuohino12111016-413240.09124.00
124Tapio Pyysalo15111315-603240.07124.00
125Mikko Rönö16111426-673150.07115.00
126Justus Erälaukko1611148-49310.0711.00
127Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0014.00
128Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
129Nina Killström91085-282150.11115.00
130Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
131Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
132Inka Vuolanto19021715-95240.0014.00
133Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
134? Moisio910810-412150.11115.00
135Lassi Liikanen1001914-471120.00112.00
136Maija Rinne90181-351120.00112.00
137Kristiina Nuottimäki25012416-961300.00215.00
138Tuukka Meriniemi1801178-80110.0011.00
139Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
140Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
141Sami Metelinen10010-40100.00110.00
142Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
143Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
144Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
145Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
146Kale Aalto50053-240240.00124.00
147Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
148Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
149Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
150Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
Yhteensä365961637138541637110106510106536596524500.31204617.99

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2017