Tulospalvelu

Kuluva kausi
» KESÄ-1/34 (10.06.09)
» KESÄ-2/35 (24.06.09)
» KESÄ-3/36 (08.07.09)
» KESÄ-4/37 (22.07.09)
» KESÄ-5/38 (04.08.09)
» KESÄ-6/39 (21.08.09)

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» AKTI, kevät -09
» AKTI, syksy -08
» KESÄ-liiga, -08
» AKTI, kevät -08
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Kesä 2009k34k35k36k37k38k39..YHT6/6PisteKAKäynnit
1Ismo Lahtinen213724371521 15515525.836
2Petteri Sevon28-503243- 15315338.254
3Santtu Sainio1543-282437 14714729.405
4Timo Toivonen---435050 14314347.673
5Juha Erälaukko-50-50-- 10010050.002
6Ismo Aulaskari37---2828 939331.003
7Magnus Ahlberg43----43 868643.002
8Angi Mauranen62837-46 818116.205
9Janne Rantanen--432412- 797926.333
10Niko Tuominen-24108218 717114.205
11Jani Herlevi1015-121815 707014.005
12Petrus Miettinen--282110- 595919.673
13Jouni Tikkanen----3718 555527.502
14Teuvo Moisa12181814 53538.836
15Ahti Lampi50----- 505050.001
16Mikko Haverinen418-15-10 474711.754
17Lauri Happo12-32--- 444422.002
18Lauri Eronen24-12-1- 373712.333
19Sami Hellstrom----32- 323232.001
20Mika Myllykangas32----- 323232.001
21Lassi Kostamo-32---- 323232.001
22Juho Rautio-----32 323232.001
23Esa Heilimo--1568- 29299.673
24Lari Metsälä--1810-- 282814.002
25Tomi Uimonen-----24 242424.001
26Pasi Vihinen--21--- 212121.001
27Tom Hägg18----- 181818.001
28Janne Roivas2---212 16165.333
29Mikael Haverinen-12---- 121212.001
30Tim Roivas1---62 993.003
31Jari Eskelinen8----- 888.001
32Netta Jousi--6--- 666.001
33Justus Erälaukko---4-- 444.001
34Anita Tuovinen---2-- 222.001
35Tatu Kauppinen----1- 111.001
171013151815YHT88KPL

Kauden otteluiden tilasto

kesä 09OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Santtu Sainio94541129296-2181191470.63529.40
2Ismo Lahtinen105501441316-2611141550.54625.83
3Petteri Sevon8047825286-2211021530.64438.25
4Timo Toivonen6546514245-149971430.75347.67
5Ismo Aulaskari5635714195-12977930.69331.00
6Jani Herlevi84311142203-24473700.43514.00
7Juha Erälaukko453357144-75711000.79250.00
8Niko Tuominen8031940178-23571710.44514.20
9Angi Mauranen85291046198-27568810.40516.20
10Magnus Ahlberg433067168-8466860.77243.00
11Janne Rantanen5429718183-14765790.60326.33
12Teuvo Moisa9725567197-32555530.2868.83
13Mikko Haverinen6621837128-18550470.38411.75
14Petrus Miettinen4720621130-12846590.49319.67
15Jouni Tikkanen3820513112-10445550.59227.50
16Ahti Lampi222002105-2340500.91150.00
17Esa Heilimo4513102285-12136290.4039.67
18Janne Roivas4915529128-16935160.3635.33
19Lauri Happo3315315113-11233440.50222.00
20Mika Myllykangas21142574-4030320.71132.00
21Lauri Eronen4113325104-12529370.35312.33
22Lassi Kostamo21115565-4027320.64132.00
23Lari Metsälä30971457-7325280.42214.00
24Tim Roivas4811334130-1852590.2633.00
25Sami Hellstrom21112867-6424320.57132.00
26Juho Rautio18102659-5222320.61132.00
27Tomi Uimonen1690746-4118240.56124.00
28Tom Hägg1873855-5817180.47118.00
29Pasi Vihinen1453635-3313210.46121.00
30Jari Eskelinen1745851-541380.3818.00
31Mikael Haverinen19301629-736120.16112.00
32Tatu Kauppinen17211429-75510.1511.00
33Justus Erälaukko15201314-44440.1314.00
34Netta Jousi61059-23260.1716.00
35Anita Tuovinen14011310-59120.0412.00
Yhteensä152467617267642444244152418290.488821.26

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari303720582737069911-5641438961690.7214941.40
2Timo Toivonen290317162888999886-6790372053350.6414337.31
3Pasi Vihinen212110522198506182-5216232334290.5511629.56
4Janne Rantanen21159702389076204-5926217828710.5111524.97
5Petteri Sevon17899771736396246-4924212727660.599030.73
6Jussi Heinonen17019281845895219-3840204027450.608532.29
7Lauri Eronen17127612007514767-4705172223190.509125.48
8Niko Tuominen263168031816334899-8414167827210.3216416.59
9Ismo Lahtinen15486771776944007-4026153120350.498224.82
10Lassi Kostamo14445812016623460-3647136317920.478022.40
11Magnus Ahlberg792596561403475-1590124816720.793942.87
12Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.605233.75
13Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
14Netta Jousi9163651284232728-259985810990.475221.13
15Riku Laaka573366651422223-133379712690.703140.94
16Petteri Hintsanen601357601841978-148777410440.643133.68
17Esa Heilimo12182961657572000-35937579730.317313.33
18Tuomas Pylkkänen757325883441888-195073813050.494827.19
19Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
20Jouni Tikkanen473307481181744-10936629960.702736.89
21Angi Mauranen844228865301843-30875426260.324912.78
22Lauri Happo483243471931528-12445337140.552627.46
23Mika Myllykangas32823929601249-6015076740.771642.12
24Jussi Aalto371208511121406-9654677490.632234.05
25Tom Hägg390186441601278-10424165560.532324.17
26Kake Valtonen324166471111071-8553795890.581734.65
27Tomi Uimonen24817225511020-4813694810.741240.08
28Ville Heikkinen520158493131205-17783654080.353113.16
29Jari Eskelinen2591313692817-6452983820.581329.38
30Gergely Regula2031212359697-5262653110.65934.56
31Ahti Lampi12911658661-2232373000.92650.00
32Patrik Hoyer24210429109607-6132373180.491422.71
33Juha Erälaukko1621072134546-3132353280.73841.00
34Santtu Sainio218972398662-6322172290.501317.62
35Peter Madsen185682196516-5871571700.421115.45
36Hannele Valtonen121602041351-2761402560.58736.57
37Visa Röyskö144541575398-4531231470.43818.38
38Tero Kallio154521785359-5151211460.39916.22
39Jani Herlevi1995020129363-6961201280.30139.85
40Pekka Metsola2174819150429-7621151650.261411.79
41Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
42Jukka Pihonen2194221156451-8771051340.24158.93
43Sampsa Turunen2163332151282-712981330.231310.23
44Jani Kosonen127372169284-381951600.37820.00
45Aku Haapalinna1603623101317-544951130.301110.27
46Kari Järmälä5940910272-129891300.75343.33
47Juha Erholm124361672195-322881450.35818.12
48Teuvo Moisa1773810129323-62686820.24117.45
49Rate Staboulis1592720112281-54574910.23109.10
50Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.21118.00
51Mikko Haverinen122311180225-39473530.3077.57
52Juho Saastamoinen126301185238-519712060.281020.60
53Roope Havu11428977150-350651870.29823.38
54Anton Lampi9828862188-30564480.3368.00
55Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.17109.10
56Aaro Sahari2291720192184-1049542400.121714.12
57Juho Muhonen6120833159-20348740.39418.50
58Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.24815.75
59Petrus Miettinen4720621130-12846590.49319.67
60Jussi Junnila9421469170-38246430.2467.17
61Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
62Jaakko Itkonen11817992198-53943680.1879.71
63Samu Laaksonen4616102091-10742660.46322.00
64Sampsa Räsänen9918675132-31642650.2179.29
65Lauri Aulaskari301938118-6941780.68239.00
66Jussi Laukkanen7018547189-28841880.29422.00
67Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2749.75
68Janne Linnolahti5215631135-18236620.35415.50
69Janne Roivas4915529128-16935160.3635.33
70Juho Inkinen124146104146-57534760.1489.50
71Mikhail Reizine5615338154-24333100.2933.33
72Matti Pulakka4214424112-15532460.38315.33
73Janne Kokko19151385-4831500.82150.00
74Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
75Jaakko Nenonen9714380137-46431810.16613.50
76Janne Ollila18141375-3029370.81137.00
77Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
78Jukka Huhta441152885-16327220.3137.33
79Lauri Korkeaoja428102494-15126590.31414.75
80Lari Metsälä30971457-7325280.42214.00
81Tim Roivas4811334130-1852590.2633.00
82Lauri Rikala17112451-4624430.71143.00
83Sami Hellstrom21112867-6424320.57132.00
84Jaakko Ekman511123892-17124470.24411.75
85Juho Rautio18102659-5222320.61132.00
86Mikko Martela251021365-8322290.44214.50
87Kalle Mikkolainen1391364-2519370.73137.00
88Konsta Jukka1482449-3218370.64137.00
89Olavi Manninen35562489-13816360.23218.00
90Matti Johansson28721948-11416120.2926.00
91Sami Järvinen1463538-3715240.54124.00
92Ilkka Salonen30712265-13615250.25212.50
93Mikko Nyrhinen46633740-17715340.16311.33
94Miikka Devocht72626463-36014220.1045.50
95Erkki Lasonpalo23531545-6813100.28110.00
96Ilari Valjus16744159120-90512840.04117.64
97David Kroon1451831-4611150.39115.00
98Tommi Huuska1451825-4811240.39124.00
99Sakari Paunila35432855-13011190.1629.50
100Juha Luotio34432771-15211200.16210.00
101Ville Makkonen43433668-19811200.1336.67
102Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
103Simo Tiainen23421738-9810100.22110.00
104Tuomas Lehtinen1333736-509280.35128.00
105Tommi Karesvuori16411134-59940.2814.00
106Juho Iso-Markku29412428-1039740.16324.67
107Sampsa Mattila26412133-1189190.1729.50
108Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
109Antti Pelkonen1432921-41860.2916.00
110Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
111Ville Hietanen19231417-597120.18112.00
112Justus Erälaukko31312722-93750.1122.50
113Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1911.00
114Tuomas Toivonen31312727-1557220.11211.00
115Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
116Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
117Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
118Mikko Ranta15221123-456210.20121.00
119Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
120Mikael Haverinen19301629-736120.16112.00
121Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
122Petri Lehtimäki1021715-235320.25132.00
123Niklas Rosenberg15211238-605180.17118.00
124Tatu Kauppinen17211429-75510.1511.00
125Marko Tiihonen13211016-535100.19110.00
126Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
127Larry Reizine35203359-151450.0622.50
128Petteri Tuohino12111016-413240.12124.00
129Mikko Rönö16111426-673150.09115.00
130Tapio Pyysalo15111315-603240.10124.00
131Perttu Hytönen18111629-86310.0811.00
132Topi Kokkonen14111215-713180.11118.00
133Eero Talasmäki1211109-603100.12110.00
134Pirkka Weijo20111828-1273100.07110.00
135Nina Killström91085-282150.11115.00
136Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
137? Moisio910810-412150.11115.00
138Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0714.00
139Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
140Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
141Inka Vuolanto19021715-95240.0514.00
142Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
143Kristiina Nuottimäki25012416-961300.02215.00
144Lassi Liikanen1001914-471120.05112.00
145Anita Tuovinen14011310-59120.0412.00
146Maija Rinne90181-351120.06112.00
147Tuukka Meriniemi1801178-80110.0311.00
148Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
149Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
150Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
151Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
152Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
153Sami Metelinen10010-40100.00110.00
154Kale Aalto50053-240240.00124.00
155Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
156Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
157Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
158Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
159Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
Yhteensä402621799042821799011136911136940262569690.32224817.78

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2017