Tulospalvelu

Kuluva kausi
» AKTI-1/158 (13.01.09)
» AKTI-2/159 (27.01.09)
» AKTI-3/160 (09.02.09)
» AKTI-4/161 (20.02.09)
» AKTI-5/162 (02.03.09)
» AKTI-6/163 (09.03.09)
» AKTI-7/164 (23.03.09)
» AKTI-8/165 (06.04.09)
» AKTI-9/166 (21.04.09)
» AKTI-SLH (02.05.09)

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» AKTI, syksy -08
» KESÄ-liiga, -08
» AKTI, kevät -08
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Kevät 2009158159160161162163164165166..YHT6/9PisteKAKäynnit
1Ismo Aulaskari50-5050-50-43- 24324348.605
2Timo Toivonen--28375028-5037 23023038.336
3Petteri Sevon-2432--43372150 20720734.506
4Janne Rantanen28-2424374503232 23120328.888
5Lauri Happo21283743-212837- 21519430.717
6Lauri Eronen15-18-2832432843 20719229.577
7Ismo Lahtinen32324328-24242428 23518729.388
8Jussi Heinonen373721--3732-- 16416432.805
9Niko Tuominen8508183215151018 17414819.339
10Netta Jousi24181532--211524 14913421.297
11Angi Mauranen10101221431261812 14411816.009
12Pasi Vihinen4343------- 868643.002
13Aku Haapalinna4156-21612621 918111.388
14Esa Heilimo12810-248412- 787411.147
15Rate Staboulis66-1515108-15 756910.717
16Patrik Hoyer-21---18--- 393919.502
17Jaakko Itkonen-2-1218---- 323210.673
18Jani Herlevi------188- 262613.002
19Lassi Kostamo18-------- 181818.001
20Sampsa Turunen-12------- 121212.001
21Ville Heikkinen------10-- 101010.001
22Pirkka Weijo--------10 101010.001
23Aaro Sahari---10----- 101010.001
24Ville Makkonen-4------- 444.001
14151311914141311YHT114KPL

Kauden otteluiden tilasto

kevät 2009OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Timo Toivonen137901136542-3321912300.71638.33
2Ismo Aulaskari120881121423-2201872430.81548.60
3Janne Rantanen15386958506-4021812310.60828.88
4Ismo Lahtinen154782056451-3611762350.58829.38
5Lauri Happo134721547451-3381592150.61730.71
6Lauri Eronen136611857401-3871402070.52729.57
7Niko Tuominen158611780408-4371391740.43919.33
8Netta Jousi125601847417-3391381490.56721.29
9Petteri Sevon110621335389-3021372070.64634.50
10Angi Mauranen158532382411-5031291440.39916.00
11Jussi Heinonen90471429261-1941081640.62532.80
12Aku Haapalinna119282170229-38377910.29811.38
13Esa Heilimo100231859191-28464780.28711.14
14Rate Staboulis114221973211-35663750.23710.71
15Pasi Vihinen4126411147-8456860.70243.00
16Patrik Hoyer311421581-9430390.48219.50
17Jani Herlevi28751659-9519260.30213.00
18Jaakko Itkonen52654185-24417320.13310.67
19Lassi Kostamo1663734-3515180.46118.00
20Sampsa Turunen1554629-3414120.45112.00
21Ville Heikkinen1444632-3812100.40110.00
22Ville Makkonen15111317-73340.0714.00
23Pirkka Weijo20111828-1273100.05110.00
24Aaro Sahari20101910-1512100.05110.00
Yhteensä206090225690258135813206026900.4311421.37

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari298120232666929716-5512431260760.7514641.62
2Timo Toivonen283816702838859641-6641362351920.6514037.09
3Pasi Vihinen210710472168446147-5183231034080.5511529.63
4Janne Rantanen20619412318896021-5779211327920.5111224.93
5Jussi Heinonen17019281845895219-3840204027450.618532.29
6Petteri Sevon16929181656095892-4658200126130.608630.38
7Lauri Eronen16587411977204625-4538167922820.518825.93
8Niko Tuominen254464630915894701-8163160126500.2915916.67
9Ismo Lahtinen14376251636493671-3747141318800.497624.74
10Lassi Kostamo14235701966573395-3607133617600.467922.28
11Magnus Ahlberg749566501333307-1506118215860.813742.86
12Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.615233.75
13Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
14Netta Jousi9033631284122707-255085410930.475121.43
15Riku Laaka573366651422223-133379712690.723140.94
16Petteri Hintsanen601357601841978-148777410440.663133.68
17Tuomas Pylkkänen757325883441888-195073813050.494827.19
18Esa Heilimo11692831557311907-34557219440.287013.49
19Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
20Jouni Tikkanen435287431051632-9896179410.732537.64
21Lauri Happo440222441741380-11124886700.562427.92
22Mika Myllykangas30722527551175-5614776420.801542.80
23Angi Mauranen742190764761604-27494565450.294412.39
24Tom Hägg372179411521223-9843995380.542224.45
25Kake Valtonen324166471111071-8553795890.601734.65
26Ville Heikkinen520158493131205-17783654080.343113.16
27Tomi Uimonen2321632544974-4403514570.791141.55
28Jussi Tiainen25215528691007-6323385750.691538.33
29Jari Eskelinen2421273184766-5912853740.601231.17
30Gergely Regula2031212359697-5262653110.67934.56
31Patrik Hoyer24210429109607-6132373180.491422.71
32Ahti Lampi1079656556-2001972500.94550.00
33Juha Erälaukko117741627402-2381642280.73638.00
34Peter Madsen185682196516-5871571700.411115.45
35Hannele Valtonen121602041351-2761402560.59736.57
36Jussi Aalto119532343399-3331291740.55724.86
37Visa Röyskö144541575398-4531231470.42818.38
38Tero Kallio154521785359-5151211460.38916.22
39Pekka Metsola2174819150429-7621151650.241411.79
40Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
41Jukka Pihonen2194221156451-8771051340.21158.93
42Santtu Sainio124431269366-41498820.38810.25
43Sampsa Turunen2163332151282-712981330.181310.23
44Jani Kosonen127372169284-381951600.35820.00
45Aku Haapalinna1603623101317-544951130.261110.27
46Kari Järmälä5940910272-129891300.80343.33
47Juha Erholm124361672195-322881450.33818.12
48Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.19118.00
49Rate Staboulis1582620112276-54572910.19109.10
50Juho Saastamoinen126301185238-519712060.261020.60
51Roope Havu11428977150-350651870.27823.38
52Anton Lampi9828862188-30564480.3168.00
53Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.14109.10
54Aaro Sahari2291720192184-1049542400.081714.12
55Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.20815.75
56Juho Muhonen6120833159-20348740.38418.50
57Jani Herlevi11519987160-45247580.1887.25
58Jussi Junnila9421469170-38246430.2367.17
59Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
60Jaakko Itkonen11817992198-53943680.1679.71
61Samu Laaksonen4616102091-10742660.44322.00
62Sampsa Räsänen9918675132-31642650.1979.29
63Jussi Laukkanen7018547189-28841880.28422.00
64Lauri Aulaskari301938118-6941780.70239.00
65Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2549.75
66Janne Linnolahti5215631135-18236620.33415.50
67Juho Inkinen124146104146-57534760.1289.50
68Mikhail Reizine5615338154-24333100.2833.33
69Matti Pulakka4214424112-15532460.37315.33
70Janne Kokko19151385-4831500.83150.00
71Teuvo Moisa8013562126-30131290.1755.80
72Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
73Jaakko Nenonen9714380137-46431810.15613.50
74Janne Ollila18141375-3029370.82137.00
75Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
76Jukka Huhta441152885-16327220.2837.33
77Lauri Korkeaoja428102494-15126590.25414.75
78Jaakko Ekman511123892-17124470.22411.75
79Lauri Rikala17112451-4624430.73143.00
80Mikko Haverinen561034397-2092360.1932.00
81Mikko Martela251021365-8322290.43214.50
82Kalle Mikkolainen1391364-2519370.75137.00
83Konsta Jukka1482449-3218370.67137.00
84Matti Johansson28721948-11416120.2726.00
85Olavi Manninen35562489-13816360.17218.00
86Mikko Nyrhinen46633740-17715340.14311.33
87Ilkka Salonen30712265-13615250.24212.50
88Sami Järvinen1463538-3715240.55124.00
89Miikka Devocht72626463-36014220.0945.50
90Erkki Lasonpalo23531545-6813100.25110.00
91Ilari Valjus16744159120-90512840.02117.64
92Ville Makkonen43433668-19811200.1036.67
93Juha Luotio34432771-15211200.13210.00
94Tommi Huuska1451825-4811240.38124.00
95Sakari Paunila35432855-13011190.1229.50
96David Kroon1451831-4611150.38115.00
97Simo Tiainen23421738-9810100.19110.00
98Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
99Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
100Tommi Karesvuori16411134-59940.2714.00
101Tuomas Lehtinen1333736-509280.30128.00
102Juho Iso-Markku29412428-1039740.14324.67
103Sampsa Mattila26412133-1189190.1629.50
104Antti Pelkonen1432921-41860.2516.00
105Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
106Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1811.00
107Tuomas Toivonen31312727-1557220.10211.00
108Ville Hietanen19231417-597120.12112.00
109Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
110Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
111Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
112Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
113Mikko Ranta15221123-456210.15121.00
114Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
115Petri Lehtimäki1021715-235320.22132.00
116Marko Tiihonen13211016-535100.17110.00
117Niklas Rosenberg15211238-605180.14118.00
118Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
119Larry Reizine35203359-151450.0622.50
120Perttu Hytönen18111629-86310.0611.00
121Topi Kokkonen14111215-713180.08118.00
122Eero Talasmäki1211109-603100.09110.00
123Petteri Tuohino12111016-413240.09124.00
124Pirkka Weijo20111828-1273100.05110.00
125Tapio Pyysalo15111315-603240.07124.00
126Mikko Rönö16111426-673150.07115.00
127Justus Erälaukko1611148-49310.0711.00
128Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0014.00
129Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
130Nina Killström91085-282150.11115.00
131Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
132Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
133Inka Vuolanto19021715-95240.0014.00
134Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
135? Moisio910810-412150.11115.00
136Lassi Liikanen1001914-471120.00112.00
137Maija Rinne90181-351120.00112.00
138Kristiina Nuottimäki25012416-961300.00215.00
139Tuukka Meriniemi1801178-80110.0011.00
140Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
141Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
142Sami Metelinen10010-40100.00110.00
143Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
144Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
145Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
146Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
147Kale Aalto50053-240240.00124.00
148Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
149Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
150Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
151Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
Yhteensä386561727341101727310687810687838656551400.31216018.01

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2017