Tulospalvelu

Kuluva kausi
» KESÄ-1/40 (01.06.10)
» KESÄ-2/41 (09.06.10)
» KESÄ-3/42 (01.07.10)
» KESÄ-4/43 (26.07.10)
» KESÄ-5/44 (09.08.10)
» KESÄ-6/45 (27.08.10)

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» AKTI, kevät -10
» AKTI, syksy -09
» KESÄ-liiga, -09
» AKTI, kevät -09
» AKTI, syksy -08
» KESÄ-liiga, -08
» AKTI, kevät -08
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Kesä 2010k40k41k42k43k44k45..YHTx/xPisteKAKäynnit
1Santtu Sainio373737504350 254042.336
2Petteri Sevon--32282843 131032.754
3Timo Toivonen4332-32-10 117029.254
4Vesa Huotelin42421371018 114019.006
5Ismo Aulaskari--50-2437 111037.003
6Tom Hägg1828-24-15 85021.254
7Sami Hellström-43--37- 80040.002
8Teuvo Moisa101528-216 80016.005
9Janne Rantanen1-24121824 79015.805
10Antti Suojanen-143-32- 76025.333
11Ismo Lahtinen28---1232 72024.003
12Niko Tuominen61012101512 65010.836
13Angi Mauranen818821-8 63012.605
14Lauri Eronen15818--21 62015.504
15Janne Ollila----50- 50050.001
16Mika Myllykangas50----- 50050.001
17Ahti Lampi-50---- 50050.001
18Jouni Tikkanen21--158- 44014.673
19Jari Sahlgren---43-- 43043.001
20Lauri Happo12----28 40020.002
21Tim Roivas2412---- 36018.002
22Janne Kokko32----- 32032.001
23Lari Metsälä-21---- 21021.001
24Esa Heilimo---181- 1909.502
25Janne Roivas-115--- 1608.002
26Jani Herlevi2110-2- 1503.754
27Petrus Miettinen-6---- 606.001
28Kimmo Eriksson----6- 606.001
29Mikko Haverinen-1---4 502.502
30Kevin Eriksson----4- 404.001
31Lassi Kostamo-4---- 404.001
32Jali Salo11--11 401.004
33Jussi Junnila-2---- 202.001
34Petrus Laitinmäki-----2 202.001
35Teemu Koskela-1---- 101.001
36Anton Lampi-1---- 101.001
37Aleksi Eriksson----1- 101.001
172212111816YHT96KPL

Kauden otteluiden tilasto

kesä 10OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Santtu Sainio1421051126582-2962212540.78642.33
2Vesa Huotelin122541553367-3471231140.50619.00
3Petteri Sevon8753628309-2421121310.64432.75
4Teuvo Moisa98451043276-267100800.51516.00
5Timo Toivonen9146738310-262991170.54429.25
6Niko Tuominen114421260286-36696650.42610.83
7Ismo Aulaskari6443615233-147921110.72337.00
8Tom Hägg8037736275-24081850.51421.25
9Angi Mauranen101331256271-35678630.39512.60
10Antti Suojanen6933828246-21674760.54325.33
11Lauri Eronen78291633242-24874620.47415.50
12Janne Rantanen8432646252-30470790.42515.80
13Sami Hellström5131317181-13365800.64240.00
14Ismo Lahtinen5328520154-15761720.58324.00
15Ahti Lampi282602118-4252500.93150.00
16Jouni Tikkanen5520827152-18048440.44314.67
17Tim Roivas3918516128-10741360.53218.00
18Jani Herlevi7816953161-26541150.2643.75
19Mika Myllykangas23174285-4338500.83150.00
20Lauri Happo3516514113-10337400.53220.00
21Janne Ollila20171295-3435500.88150.00
22Jari Sahlgren24162677-5334430.71143.00
23Janne Kokko21152486-4232320.76132.00
24Mikko Haverinen361422094-1203050.4222.50
25Janne Roivas4411825103-13730160.3428.00
26Lari Metsälä241221068-6826210.54121.00
27Petrus Miettinen211011059-602160.5016.00
28Lassi Kostamo211011056-622140.5014.00
29Jussi Junnila21831055-671920.4512.00
30Esa Heilimo25641548-8716190.3229.50
31Teemu Koskela21551145-561510.3611.00
32Kimmo Eriksson1762950-521460.4116.00
33Anton Lampi21611446-681310.3111.00
34Kevin Eriksson17331146-54940.2614.00
35Petrus Laitinmäki16201441-83420.1212.00
36Jali Salo70206849-358440.0341.00
37Aleksi Eriksson17101629-66210.0611.00
Yhteensä192886819286857885788192818410.499618.70

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari3245220229275110653-6095469665850.7215941.42
2Timo Toivonen3176187231598910854-7514405957520.6415537.11
3Janne Rantanen2454112526710627280-7011251732790.5113424.47
4Petteri Sevon208311521977347330-5732250132150.6010331.21
5Pasi Vihinen213810622208566235-5259234434440.5511729.44
6Jussi Heinonen17199381855965275-3874206127690.608632.20
7Lauri Eronen20199002488715719-5630204826830.5110725.07
8Niko Tuominen304583537418365947-9600204431170.3418616.76
9Ismo Lahtinen18288182028084852-4785183823820.509624.81
10Lassi Kostamo15006082076853609-3784142318320.478322.07
11Magnus Ahlberg792596561403475-1590124816720.793942.87
12Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.605233.75
13Netta Jousi10204141434633040-287797112300.485721.58
14Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
15Lauri Happo792415753022647-215290511330.574127.63
16Petteri Hintsanen683417671992289-168290112370.663535.34
17Angi Mauranen12443721417312973-44088859950.366914.42
18Jouni Tikkanen667393722022345-168985812380.643832.58
19Esa Heilimo13693311868522298-407884811020.318313.28
20Riku Laaka573366651422223-133379712690.703140.94
21Tuomas Pylkkänen772330903521927-199875013060.494926.65
22Santtu Sainio524325441551902-12556948020.662729.70
23Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
24Mika Myllykangas35125633621334-6445457240.781742.59
25Tom Hägg470223511961553-12824976410.532723.74
26Jussi Aalto371208511121406-9654677490.632234.05
27Kake Valtonen324166471111071-8553795890.581734.65
28Ville Heikkinen534163503211247-18253764230.353213.22
29Tomi Uimonen24817225511020-4813694810.741240.08
30Jari Eskelinen2591313692817-6452983820.581329.38
31Teuvo Moisa40712737243933-12692912810.362411.71
32Ahti Lampi157142510779-2652893500.92750.00
33Vesa Huotelin35111936196951-11682742730.391914.37
34Jani Herlevi40111245244822-13432692740.342411.42
35Gergely Regula2031212359697-5262653110.65934.56
36Patrik Hoyer24210429109607-6132373180.491422.71
37Juha Erälaukko1621072134546-3132353280.73841.00
38Aku Haapalinna2847037177610-9551772190.311911.53
39Peter Madsen185682196516-5871571700.421115.45
40Janne Ollila8671411374-1441461800.85445.00
41Hannele Valtonen121602041351-2761402560.58736.57
42Mikko Haverinen1955821116406-612137760.35116.91
43Visa Röyskö144541575398-4531231470.43818.38
44Tero Kallio154521785359-5151211460.39916.22
45Pekka Metsola2174819150429-7621151650.261411.79
46Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
47Jukka Pihonen2194221156451-8771051340.24158.93
48Sampsa Turunen2163332151282-712981330.231310.23
49Antti Suojanen10344950345-33497780.47515.60
50Jani Kosonen127372169284-381951600.37820.00
51Juha Erholm139371686216-389901460.32916.22
52Kari Järmälä5940910272-129891300.75343.33
53Anton Lampi133381085265-42086500.3286.25
54Rate Staboulis1803020130319-649801030.22119.36
55Jussi Junnila12934788248-50675460.2985.75
56Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.21118.00
57Juho Saastamoinen126301185238-519712060.281020.60
58Petrus Miettinen6830731189-18867650.49416.25
59Tim Roivas8729850258-29266450.3859.00
60Sami Hellström5131317181-13365800.64240.00
61Janne Roivas93261354231-30665320.3556.40
62Roope Havu11428977150-350651870.29823.38
63Janne Kokko403037171-9063820.79241.00
64Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.17109.10
65Aaro Sahari2291720192184-1049542400.121714.12
66Lari Metsälä5421924125-14151490.47316.33
67Kimmo Eriksson5422626163-18450160.4635.33
68Juho Muhonen6120833159-20348740.39418.50
69Sampsa Räsänen11820890160-37748800.20810.00
70Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.24815.75
71Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
72Jaakko Itkonen11817992198-53943680.1879.71
73Juha-Matti Santala4120219169-13842380.51219.00
74Samu Laaksonen4616102091-10742660.46322.00
75Lauri Aulaskari301938118-6941780.68239.00
76Jussi Laukkanen7018547189-28841880.29422.00
77Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2749.75
78Janne Linnolahti5215631135-18236620.35415.50
79Jari Sahlgren24162677-5334430.71143.00
80Kevin Eriksson5314633115-1833470.3232.33
81Juho Inkinen124146104146-57534760.1489.50
82Mikhail Reizine5615338154-24333100.2933.33
83Matti Pulakka4214424112-15532460.38315.33
84Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
85Jaakko Nenonen9714380137-46431810.16613.50
86Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
87Jukka Huhta441152885-16327220.3137.33
88Lauri Elonheimo9110774179-39827300.1556.00
89Lauri Korkeaoja428102494-15126590.31414.75
90Lauri Rikala17112451-4624430.71143.00
91Sami Hellstrom21112867-6424320.57132.00
92Jaakko Ekman511123892-17124470.24411.75
93Juho Rautio18102659-5222320.61132.00
94Mikko Martela251021365-8322290.44214.50
95Kalle Mikkolainen1391364-2519370.73137.00
96Konsta Jukka1482449-3218370.64137.00
97Olavi Manninen35562489-13816360.23218.00
98Petrus Laitinmäki31802378-1351630.2621.50
99Matti Johansson28721948-11416120.2926.00
100Sami Järvinen1463538-3715240.54124.00
101Teemu Koskela21551145-561510.3611.00
102Ilkka Salonen30712265-13615250.25212.50
103Mikko Nyrhinen46633740-17715340.16311.33
104Miikka Devocht72626463-36014220.1045.50
105Erkki Lasonpalo23531545-6813100.28110.00
106Ilari Valjus16744159120-90512840.04117.64
107David Kroon1451831-4611150.39115.00
108Tommi Huuska1451825-4811240.39124.00
109Sakari Paunila35432855-13011190.1629.50
110Juha Luotio34432771-15211200.16210.00
111Aleksi Eriksson52514688-2301130.1131.00
112Ville Makkonen43433668-19811200.1336.67
113Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
114Simo Tiainen23421738-9810100.22110.00
115Mikael Haverinen40423460-17710130.1226.50
116Tuomas Talka39423346-19710220.13211.00
117Tuomas Lehtinen1333736-509280.35128.00
118Tommi Karesvuori16411134-59940.2814.00
119Juho Iso-Markku29412428-1039740.16324.67
120Sampsa Mattila26412133-1189190.1729.50
121Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
122Antti Pelkonen1432921-41860.2916.00
123Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
124Ville Hietanen19231417-597120.18112.00
125Justus Erälaukko31312722-93750.1122.50
126Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1911.00
127Tuomas Toivonen31312727-1557220.11211.00
128Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
129Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
130Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
131Mikko Ranta15221123-456210.20121.00
132Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
133Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
134Petri Lehtimäki1021715-235320.25132.00
135Niklas Rosenberg15211238-605180.17118.00
136Tatu Kauppinen17211429-75510.1511.00
137Marko Tiihonen13211016-535100.19110.00
138Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
139Larry Reizine35203359-151450.0622.50
140Jali Salo70206849-358440.0341.00
141Petteri Tuohino12111016-413240.12124.00
142Mikko Rönö16111426-673150.09115.00
143Tapio Pyysalo15111315-603240.10124.00
144Perttu Hytönen18111629-86310.0811.00
145Topi Kokkonen14111215-713180.11118.00
146Eero Talasmäki1211109-603100.12110.00
147Pirkka Weijo20111828-1273100.07110.00
148Nina Killström91085-282150.11115.00
149Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
150? Moisio910810-412150.11115.00
151Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0714.00
152Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
153Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
154Inka Vuolanto19021715-95240.0514.00
155Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
156Kristiina Nuottimäki25012416-961300.02215.00
157Lassi Liikanen1001914-471120.05112.00
158Anita Tuovinen14011310-59120.0412.00
159Maija Rinne90181-351120.06112.00
160Tuukka Meriniemi1801178-80110.0311.00
161Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
162Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
163Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
164Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
165Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
166Sami Metelinen10010-40100.00110.00
167Kale Aalto50053-240240.00124.00
168Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
169Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
170Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
171Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
172Matias Haverinen30031-19010.0011.00
173Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
Yhteensä461502063148882063112895812895846150634630.32255317.35

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2018