Tulospalvelu

Kuluva kausi
» AKTI-1/175 (01.02.10)
» AKTI-2/176 (20.02.10)
» AKTI-3/177 (20.02.10)
» AKTI-4/178 (04.03.10)
» AKTI-5/179 (16.03.10)
» AKTI-6/180 (31.03.10)
» AKTI-7/181 (13.04.10)
» AKTI-8/182 (29.04.10)
» AKTI-SLH (07.05.10)

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» AKTI, syksy -09
» KESÄ-liiga, -09
» AKTI, kevät -09
» AKTI, syksy -08
» KESÄ-liiga, -08
» AKTI, kevät -08
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Kevät 2010175176177178179180181182..YHT5/8PisteKAKäynnit
1Lauri Happo3218102843503718 23619029.508
2Timo Toivonen373228---2843 16816833.605
3Petteri Sevon50---28-5037 16516541.254
4Niko Tuominen242144350241521 20216225.258
5Ismo Aulaskari-374350--32- 16216240.504
6Ismo Lahtinen4328121323212- 16915624.147
7Lauri Eronen28-218-431824 13313122.176
8Janne Rantanen1810-241837828 14312520.437
9Jouni Tikkanen--83237-24- 10110125.254
10Netta Jousi--13724--32 949423.504
11Janne Ollila-4350----- 939346.502
12Petteri Hintsanen------4350 939346.502
13Vesa Huotelin121115-282115 939113.297
14Angi Mauranen151518821181012 1178714.628
15Santtu Sainio-5037----- 878743.502
16Esa Heilimo--11015216- 535310.605
17Juha-Matti Santala-632----- 383819.002
18Aku Haapalinna21-112---- 343411.333
19Lauri Elonheimo-11612--10 30306.005
20Teuvo Moisa-821----- 292914.502
21Jani Herlevi-241----- 252512.502
22Jussi Heinonen--24----- 242424.001
23Tuomas Talka----1012-- 222211.002
24Pasi Vihinen--15----- 151515.001
25Sampsa Räsänen-----15-- 151515.001
26Lassi Kostamo--12----- 121212.001
27Mikko Haverinen-12------ 121212.001
28Kimmo Eriksson-46----- 10105.002
29Kevin Eriksson-21----- 331.502
30Aleksi Eriksson-11----- 221.002
31Antti Suojanen-11----- 221.002
32Matias Haverinen-1------ 111.001
33Tuomas Pylkkänen--1----- 111.001
34Jussi Junnila--1----- 111.001
35Mikael Haverinen-1------ 111.001
36Anton Lampi--1----- 111.001
37Juha Erholm--1----- 111.001
38Petrus Laitinmäki--1----- 111.001
1021301311101311YHT119KPL

Kauden otteluiden tilasto

kevät 10OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Lauri Happo1791061261670-5212242360.63829.50
2Niko Tuominen163772165452-4211752020.54825.25
3Ismo Lahtinen150781260452-3881681690.56724.14
4Timo Toivonen118711136440-3081531680.65533.60
5Janne Rantanen134651059452-4291401430.52720.43
6Petteri Sevon10160833379-2731281650.63441.25
7Lauri Eronen119561350374-3621251330.53622.17
8Ismo Aulaskari8157717301-1841211620.75440.50
9Angi Mauranen158461993426-5651111170.35814.62
10Vesa Huotelin129451371354-407103930.40713.29
11Netta Jousi85401332251-22993940.55423.50
12Santtu Sainio494306237-8986870.88243.50
13Janne Ollila484026204-8082930.85246.50
14Jouni Tikkanen6838624238-193821010.60425.25
15Petteri Hintsanen443149165-11566930.75246.50
16Esa Heilimo79181051165-26246530.29510.60
17Teuvo Moisa4019516120-9943290.54214.50
18Juha-Matti Santala4120219169-13842380.51219.00
19Jani Herlevi381751696-10339250.51212.50
20Kimmo Eriksson3716417113-13236100.4925.00
21Aku Haapalinna4613726122-13833340.36311.33
22Lauri Elonheimo9110774179-39827300.1556.00
23Mikko Haverinen22105762-5325120.57112.00
24Kevin Eriksson361132269-1292530.3521.50
25Antti Suojanen341112299-1182320.3421.00
26Jussi Heinonen18101756-3421240.58124.00
27Pasi Vihinen17101653-4321150.62115.00
28Lassi Kostamo1792651-3820120.59112.00
29Tuomas Pylkkänen1552839-481210.4011.00
30Petrus Laitinmäki1560937-521210.4011.00
31Jussi Junnila1450923-571010.3611.00
32Tuomas Talka39423346-19710220.13211.00
33Anton Lampi1441931-47910.3211.00
34Aleksi Eriksson35413059-164920.1321.00
35Sampsa Räsänen19221528-616150.16115.00
36Mikael Haverinen21121831-104410.1011.00
37Juha Erholm15101421-67210.0711.00
38Matias Haverinen30031-19010.0011.00
Yhteensä23321059214105970657065233223890.4511916.54

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari3181215928673610420-5948460464740.7215641.50
2Timo Toivonen3085182630895110544-7252396056350.6415137.32
3Janne Rantanen2370109326110167028-6707244732000.5212924.81
4Petteri Sevon199610991917067021-5490238930840.609931.15
5Pasi Vihinen213810622208566235-5259234434440.5511729.44
6Jussi Heinonen17199381855965275-3874206127690.608632.20
7Lauri Eronen19418712328385477-5382197426210.5110325.45
8Niko Tuominen293179336217765661-9234194830520.3318016.96
9Ismo Lahtinen17757901977884698-4628177723100.509324.84
10Lassi Kostamo14795982066753553-3722140218280.478222.29
11Magnus Ahlberg792596561403475-1590124816720.793942.87
12Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.605233.75
13Netta Jousi10204141434633040-287797112300.485721.58
14Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
15Petteri Hintsanen683417671992289-168290112370.663535.34
16Lauri Happo757399702882534-204986810930.573928.03
17Esa Heilimo13443251828372250-399183210830.318113.37
18Jouni Tikkanen612373641752193-150981011940.663534.11
19Angi Mauranen11433391296752702-40528079320.356414.56
20Riku Laaka573366651422223-133379712690.703140.94
21Tuomas Pylkkänen772330903521927-199875013060.494926.65
22Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
23Mika Myllykangas32823929601249-6015076740.771642.12
24Santtu Sainio382220331291320-9594735480.622126.10
25Jussi Aalto371208511121406-9654677490.632234.05
26Tom Hägg390186441601278-10424165560.532324.17
27Kake Valtonen324166471111071-8553795890.581734.65
28Ville Heikkinen534163503211247-18253764230.353213.22
29Tomi Uimonen24817225511020-4813694810.741240.08
30Jari Eskelinen2591313692817-6452983820.581329.38
31Gergely Regula2031212359697-5262653110.65934.56
32Ahti Lampi12911658661-2232373000.92650.00
33Patrik Hoyer24210429109607-6132373180.491422.71
34Juha Erälaukko1621072134546-3132353280.73841.00
35Jani Herlevi3239636191661-10782282590.352012.95
36Teuvo Moisa3098227200657-10021912010.311910.58
37Aku Haapalinna2847037177610-9551772190.311911.53
38Peter Madsen185682196516-5871571700.421115.45
39Vesa Huotelin2296521143584-8211511590.331312.23
40Hannele Valtonen121602041351-2761402560.58736.57
41Visa Röyskö144541575398-4531231470.43818.38
42Tero Kallio154521785359-5151211460.39916.22
43Pekka Metsola2174819150429-7621151650.261411.79
44Janne Ollila665439279-1101111300.84343.33
45Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
46Mikko Haverinen159441996312-492107710.3497.89
47Jukka Pihonen2194221156451-8771051340.24158.93
48Sampsa Turunen2163332151282-712981330.231310.23
49Jani Kosonen127372169284-381951600.37820.00
50Juha Erholm139371686216-389901460.32916.22
51Kari Järmälä5940910272-129891300.75343.33
52Rate Staboulis1803020130319-649801030.22119.36
53Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.21118.00
54Anton Lampi11232971219-35273490.3377.00
55Juho Saastamoinen126301185238-519712060.281020.60
56Roope Havu11428977150-350651870.29823.38
57Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.17109.10
58Jussi Junnila10826478193-43956440.2676.29
59Aaro Sahari2291720192184-1049542400.121714.12
60Juho Muhonen6120833159-20348740.39418.50
61Sampsa Räsänen11820890160-37748800.20810.00
62Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.24815.75
63Petrus Miettinen4720621130-12846590.49319.67
64Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
65Jaakko Itkonen11817992198-53943680.1879.71
66Juha-Matti Santala4120219169-13842380.51219.00
67Samu Laaksonen4616102091-10742660.46322.00
68Lauri Aulaskari301938118-6941780.68239.00
69Jussi Laukkanen7018547189-28841880.29422.00
70Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2749.75
71Kimmo Eriksson3716417113-13236100.4925.00
72Janne Linnolahti5215631135-18236620.35415.50
73Janne Roivas4915529128-16935160.3635.33
74Juho Inkinen124146104146-57534760.1489.50
75Mikhail Reizine5615338154-24333100.2933.33
76Matti Pulakka4214424112-15532460.38315.33
77Janne Kokko19151385-4831500.82150.00
78Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
79Jaakko Nenonen9714380137-46431810.16613.50
80Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
81Jukka Huhta441152885-16327220.3137.33
82Lauri Elonheimo9110774179-39827300.1556.00
83Lauri Korkeaoja428102494-15126590.31414.75
84Lari Metsälä30971457-7325280.42214.00
85Tim Roivas4811334130-1852590.2633.00
86Kevin Eriksson361132269-1292530.3521.50
87Lauri Rikala17112451-4624430.71143.00
88Sami Hellstrom21112867-6424320.57132.00
89Jaakko Ekman511123892-17124470.24411.75
90Antti Suojanen341112299-1182320.3421.00
91Juho Rautio18102659-5222320.61132.00
92Mikko Martela251021365-8322290.44214.50
93Kalle Mikkolainen1391364-2519370.73137.00
94Konsta Jukka1482449-3218370.64137.00
95Olavi Manninen35562489-13816360.23218.00
96Matti Johansson28721948-11416120.2926.00
97Sami Järvinen1463538-3715240.54124.00
98Ilkka Salonen30712265-13615250.25212.50
99Mikko Nyrhinen46633740-17715340.16311.33
100Miikka Devocht72626463-36014220.1045.50
101Erkki Lasonpalo23531545-6813100.28110.00
102Petrus Laitinmäki1560937-521210.4011.00
103Ilari Valjus16744159120-90512840.04117.64
104David Kroon1451831-4611150.39115.00
105Tommi Huuska1451825-4811240.39124.00
106Sakari Paunila35432855-13011190.1629.50
107Juha Luotio34432771-15211200.16210.00
108Ville Makkonen43433668-19811200.1336.67
109Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
110Simo Tiainen23421738-9810100.22110.00
111Mikael Haverinen40423460-17710130.1226.50
112Tuomas Talka39423346-19710220.13211.00
113Tuomas Lehtinen1333736-509280.35128.00
114Tommi Karesvuori16411134-59940.2814.00
115Juho Iso-Markku29412428-1039740.16324.67
116Aleksi Eriksson35413059-164920.1321.00
117Sampsa Mattila26412133-1189190.1729.50
118Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
119Antti Pelkonen1432921-41860.2916.00
120Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
121Ville Hietanen19231417-597120.18112.00
122Justus Erälaukko31312722-93750.1122.50
123Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1911.00
124Tuomas Toivonen31312727-1557220.11211.00
125Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
126Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
127Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
128Mikko Ranta15221123-456210.20121.00
129Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
130Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
131Petri Lehtimäki1021715-235320.25132.00
132Niklas Rosenberg15211238-605180.17118.00
133Tatu Kauppinen17211429-75510.1511.00
134Marko Tiihonen13211016-535100.19110.00
135Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
136Larry Reizine35203359-151450.0622.50
137Petteri Tuohino12111016-413240.12124.00
138Mikko Rönö16111426-673150.09115.00
139Tapio Pyysalo15111315-603240.10124.00
140Perttu Hytönen18111629-86310.0811.00
141Topi Kokkonen14111215-713180.11118.00
142Eero Talasmäki1211109-603100.12110.00
143Pirkka Weijo20111828-1273100.07110.00
144Nina Killström91085-282150.11115.00
145Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
146? Moisio910810-412150.11115.00
147Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0714.00
148Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
149Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
150Inka Vuolanto19021715-95240.0514.00
151Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
152Kristiina Nuottimäki25012416-961300.02215.00
153Lassi Liikanen1001914-471120.05112.00
154Anita Tuovinen14011310-59120.0412.00
155Maija Rinne90181-351120.06112.00
156Tuukka Meriniemi1801178-80110.0311.00
157Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
158Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
159Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
160Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
161Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
162Sami Metelinen10010-40100.00110.00
163Kale Aalto50053-240240.00124.00
164Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
165Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
166Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
167Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
168Matias Haverinen30031-19010.0011.00
169Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
Yhteensä442221976346961976312317012317044222616220.32245717.17

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2018