Tulospalvelu

Kuluva kausi

Kuluvan kauden Superliigan tulokset lasketaan sekä PÖLYn että Stadin Lätkäliigan rankingeihin.

Turnausten tulossivujen linkit rankingin sarakkeiden otsikoissa. SLH TÄSSÄ!

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» KESÄ-liiga, -11
» AKTI, kevät -11
» AKTI, syksy -10
» KESÄ-liiga, -10
» AKTI, kevät -10
» AKTI, syksy -09
» KESÄ-liiga, -09
» AKTI, kevät -09
» AKTI, syksy -08
» KESÄ-liiga, -08
» AKTI, kevät -08
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Syksy 2011202203204205206207208..YHT5/7PisteKAKäynnit
1Santtu Sainio-501237504350 24223040.336
2Teemu Koskela-6375021-43 15715731.405
3Ville Hietala28431824103724 18415626.297
4Anders Stark2421143242832 17315124.717
5Ismo Aulaskari3728-3243-- 14014035.004
6Vesa Huotelin-32215125021 13213022.006
7Petrus Miettinen321431228-- 11611623.205
8Anton Lampi-181-37-37 939323.254
9Magnus Ahlberg43-50---- 939346.502
10Juho Rautio5037----- 878743.502
11Ismo Lahtinen15212821818 848112.007
12Niko Tuominen686216628 816911.577
13Jouni Tikkanen-1028--1012 606015.004
14Jani Herlevi4121101248 60588.577
15Petteri Sevon-24418-12- 585814.504
16Timo Toivonen----3221- 535326.502
17Kevin Eriksson21-21---- 424221.002
18Kimmo Eriksson18-24---- 424221.002
19Teuvo Moisa121121815 40385.717
20Sami Hellström--15-18-- 333316.502
21Pasi Honkanen104-18-10 33336.605
22Juha Erälaukko--32---- 323232.001
23Lauri Happo-----32- 323232.001
24Lauri Eronen-18-15-- 24248.003
25Jali Salo-1111154 23223.836
26Janne Vepsäläinen2114446 22203.147
27Ahti Lampi-15----- 151515.001
28Janne Rantanen-118--- 10103.333
29Kari Järmälä--10---- 101010.001
30Mikko Haverinen8------ 888.001
31Tom Hägg---6--- 666.001
32Vesa Koskela---1-12 441.333
33Olavi Väisänen1111--- 441.004
34Kay Koskinen---1-2- 331.502
35Elliot Yeung-1--1-- 221.002
36Riku Väisänen-11---- 221.002
37Ville Henttonen-1----- 111.001
38Justus Erälaukko--1---- 111.001
16252620191615YHT137KPL

Kauden otteluiden tilasto

syksy 11OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Santtu Sainio145981235495-2802082420.72640.33
2Ville Hietala158921452498-3511981840.63726.29
3Anders Stark137771347448-3061671730.61724.71
4Teemu Koskela11176926420-2251611570.73531.40
5Vesa Huotelin126711342411-3021551320.62622.00
6Ismo Lahtinen13462765378-365131840.49712.00
7Ismo Aulaskari10059833341-2441261400.63435.00
8Petrus Miettinen10456939320-2521211160.58523.20
9Niko Tuominen127531262328-384118810.46711.57
10Jani Herlevi116391265275-38590600.3978.57
11Magnus Ahlberg514137196-9885930.83246.50
12Petteri Sevon7238925266-20285580.59414.50
13Teuvo Moisa111312159238-30383400.3775.71
14Juho Rautio5139210223-12480870.78243.50
15Anton Lampi7336730216-20979930.54423.25
16Janne Vepsäläinen116321569224-35579220.3473.14
17Jouni Tikkanen6929931203-20467600.49415.00
18Pasi Honkanen8328847218-28164330.3956.60
19Jali Salo9824866175-35256230.2963.83
20Sami Hellström3619710118-6845330.62216.50
21Timo Toivonen4321319134-12845530.52226.50
22Kimmo Eriksson3819514142-10643420.57221.00
23Janne Rantanen4819524136-15543100.4533.33
24Lauri Eronen4919327122-13741240.4238.00
25Kevin Eriksson3717614122-10140420.54221.00
26Lauri Happo23125675-5429320.63132.00
27Juha Erälaukko24141980-6029320.60132.00
28Tom Hägg2074961-621860.4516.00
29Ahti Lampi1180350-2016150.73115.00
30Kari Järmälä1571742-4215100.50110.00
31Olavi Väisänen65455689-3291340.1041.00
32Vesa Koskela50444261-1691240.1231.33
33Mikko Haverinen1551936-421180.3718.00
34Justus Erälaukko14311026-42710.2511.00
35Kay Koskinen36233149-181730.1021.50
36Elliot Yeung33203139-170420.0621.00
37Riku Väisänen25202320-138420.0821.00
38Ville Henttonen12011110-59110.0411.00
Yhteensä25761165246116572857285257622020.4613715.90

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari3576240532484711796-6858513470980.7217241.27
2Timo Toivonen34712031360108011874-8299442261780.6416836.77
3Petteri Sevon244813732398368742-6701298537800.6111931.76
4Janne Rantanen2762124230812128207-8051279235880.5115223.61
5Niko Tuominen3675108645521347728-11566262738080.3621917.39
6Lauri Eronen2398105730410376826-6741241830670.5012624.34
7Pasi Vihinen213810622208566235-5259234434440.5511729.44
8Ismo Lahtinen22039912539595945-5786223527660.5111424.26
9Jussi Heinonen17459551866045357-3928209628060.608732.25
10Lassi Kostamo15756362237163794-3961149519390.478722.29
11Lauri Happo12166471174524243-3416141117730.585930.05
12Magnus Ahlberg843637591473671-1688133317650.794143.05
13Jouni Tikkanen9535411043083257-2499118615800.625230.38
14Santtu Sainio835553682143148-1821117413730.704034.33
15Petteri Hintsanen887536972543010-2225116915690.664435.66
16Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.605233.75
17Netta Jousi12034931655453637-3443115114330.486522.05
18Angi Mauranen14904511758643692-5257107712250.368115.12
19Esa Heilimo159537821310042764-492696912760.309513.43
20Vesa Huotelin9404181034192953-283193910520.504622.87
21Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
22Riku Laaka573366651422223-133379712690.703140.94
23Tuomas Pylkkänen772330903521927-199875013060.494926.65
24Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
25Mika Myllykangas37427035691403-6905757560.771842.00
26Tom Hägg490230552051614-13445156470.532823.11
27Jani Herlevi651204733741454-20904814790.373912.28
28Teuvo Moisa633204683611496-18944764180.383811.00
29Jussi Aalto371208511121406-9654677490.632234.05
30Ahti Lampi2322108141196-3904284930.921144.82
31Teemu Koskela28618425771013-5913934370.691333.62
32Ville Heikkinen555169513351295-19013894380.353313.27
33Kake Valtonen324166471111071-8553795890.581734.65
34Tomi Uimonen24817225511020-4813694810.741240.08
35Jari Eskelinen2591313692817-6452983820.581329.38
36Gergely Regula2031212359697-5262653110.65934.56
37Juha Erälaukko1861212243626-3732643600.71940.00
38Patrik Hoyer26411534115671-6652643610.501524.07
39Petrus Miettinen2271202285707-5662622750.581222.92
40Anders Stark163931456530-3592002160.61827.00
41Aku Haapalinna3237941203698-10841992520.312112.00
42Ville Hietala158921452498-3511981840.63726.29
43Anton Lampi2448521138580-7861911870.391413.36
44Janne Ollila11391517473-1941872230.83544.60
45Mikko Haverinen2256824133481-697160960.36137.38
46Peter Madsen185682196516-5871571700.421115.45
47Pasi Honkanen1936622105549-6651541410.401211.75
48Kimmo Eriksson136641557468-4201431270.53718.14
49Hannele Valtonen121602041351-2761402560.58736.57
50Sami Hellström108611235366-2651341450.62529.00
51Antti Suojanen135611262465-4121341120.50716.00
52Jali Salo2925618218472-11931301000.22185.56
53Visa Röyskö144541575398-4531231470.43818.38
54Tero Kallio154521785359-5151211460.39916.22
55Kevin Eriksson126481959353-3791151010.46714.43
56Pekka Metsola2174819150429-7621151650.261411.79
57Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
58Jukka Pihonen2194221156451-8771051340.24158.93
59Kari Järmälä74471017314-1711041400.70435.00
60Juho Rautio6949416282-1761021190.74339.67
61Sampsa Turunen2163332151282-712981330.231310.23
62Janne Vepsäläinen145382186282-43997360.3394.00
63Jani Kosonen127372169284-381951600.37820.00
64Juha Erholm139371686216-389901460.32916.22
65Jussi Junnila152388106286-60084540.2896.00
66Rate Staboulis1803020130319-649801030.22119.36
67Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.21118.00
68Juho Saastamoinen126301185238-519712060.281020.60
69Tim Roivas8729850258-29266450.3859.00
70Janne Roivas93261354231-30665320.3556.40
71Roope Havu11428977150-350651870.29823.38
72Janne Kokko403037171-9063820.79241.00
73Petrus Laitinmäki11527979263-46863760.27710.86
74Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.17109.10
75Aaro Sahari2291720192184-1049542400.121714.12
76Lari Metsälä5421924125-14151490.47316.33
77Sampsa Räsänen136219106187-459511010.19911.22
78Juho Muhonen6120833159-20348740.39418.50
79Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.24815.75
80Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
81Jaakko Itkonen11817992198-53943680.1879.71
82Juha-Matti Santala4120219169-13842380.51219.00
83Samu Laaksonen4616102091-10742660.46322.00
84Lauri Aulaskari301938118-6941780.68239.00
85Jussi Laukkanen7018547189-28841880.29422.00
86Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2749.75
87Janne Linnolahti5215631135-18236620.35415.50
88Jari Sahlgren24162677-5334430.71143.00
89Juho Inkinen124146104146-57534760.1489.50
90Mikhail Reizine5615338154-24333100.2933.33
91Matti Pulakka4214424112-15532460.38315.33
92Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
93Jaakko Nenonen9714380137-46431810.16613.50
94Oskari Koskela24142890-6730320.62132.00
95Olavi Väisänen156118137224-86630270.10102.70
96Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
97Tuomas Talka11091091164-53328960.13616.00
98Jukka Huhta441152885-16327220.3137.33
99Lauri Elonheimo9110774179-39827300.1556.00
100Lauri Korkeaoja428102494-15126590.31414.75
101Vesa Koskela829766119-29525160.1553.20
102Lauri Rikala17112451-4624430.71143.00
103Jaakko Ekman511123892-17124470.24411.75
104Aleksi Eriksson6610353127-27523240.1746.00
105Mikko Martela251021365-8322290.44214.50
106Kalle Mikkolainen1391364-2519370.73137.00
107Konsta Jukka1482449-3218370.64137.00
108Mikael Haverinen55744493-24318190.1636.33
109Joonas Kylliäinen11565104157-52217650.07610.83
110Olavi Manninen35562489-13816360.23218.00
111Matti Johansson28721948-11416120.2926.00
112Sami Järvinen1463538-3715240.54124.00
113Ilkka Salonen30712265-13615250.25212.50
114Mikko Nyrhinen46633740-17715340.16311.33
115Justus Erälaukko45623748-1351460.1632.00
116Miikka Devocht72626463-36014220.1045.50
117Riku Väisänen72706570-41714170.1053.40
118Erkki Lasonpalo23531545-6813100.28110.00
119Ilari Valjus16744159120-90512840.04117.64
120David Kroon1451831-4611150.39115.00
121Tommi Huuska1451825-4811240.39124.00
122Sakari Paunila35432855-13011190.1629.50
123Juha Luotio34432771-15211200.16210.00
124Ville Makkonen43433668-19811200.1336.67
125Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
126Simo Tiainen23421738-9810100.22110.00
127Tuomas Lehtinen1333736-509280.35128.00
128Tommi Karesvuori16411134-59940.2814.00
129Juho Iso-Markku29412428-1039740.16324.67
130Sampsa Mattila26412133-1189190.1729.50
131Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
132Antti Pelkonen1432921-41860.2916.00
133Panu Laukkanen16321123-528120.25112.00
134Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
135Ville Hietanen19231417-597120.18112.00
136Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1911.00
137Pasi Moisander17311329-82740.2114.00
138Kay Koskinen36233149-181730.1021.50
139Tuomas Toivonen31312727-1557220.11211.00
140Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
141Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
142Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
143Mikko Ranta15221123-456210.20121.00
144Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
145Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
146Otto Hiltunen16221220-72680.1918.00
147Petri Lehtimäki1021715-235320.25132.00
148Niklas Rosenberg15211238-605180.17118.00
149Tatu Kauppinen17211429-75510.1511.00
150Marko Tiihonen13211016-535100.19110.00
151Daniel Landau16211328-75540.1614.00
152Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
153Larry Reizine35203359-151450.0622.50
154Elliot Yeung33203139-170420.0621.00
155Antti Kantokoski16201416-87420.1212.00
156Petteri Tuohino12111016-413240.12124.00
157Mikko Rönö16111426-673150.09115.00
158Tapio Pyysalo15111315-603240.10124.00
159Perttu Hytönen18111629-86310.0811.00
160Atte Moisander17111525-79310.0911.00
161Topi Kokkonen14111215-713180.11118.00
162Eero Talasmäki1211109-603100.12110.00
163Pirkka Weijo20111828-1273100.07110.00
164Nina Killström91085-282150.11115.00
165Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
166? Moisio910810-412150.11115.00
167Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0714.00
168Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
169Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
170Inka Vuolanto19021715-95240.0514.00
171Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
172Kristiina Nuottimäki25012416-961300.02215.00
173Lassi Liikanen1001914-471120.05112.00
174Anita Tuovinen14011310-59120.0412.00
175Maija Rinne90181-351120.06112.00
176Tuukka Meriniemi1801178-80110.0311.00
177Ville Henttonen12011110-59110.0411.00
178Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
179Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
180Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
181Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
182Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
183Sami Metelinen10010-40100.00110.00
184Topias Rusanen17001715-860150.00115.00
185Kale Aalto50053-240240.00124.00
186Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
187Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
188Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
189Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
190Matias Haverinen30031-19010.0011.00
191Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
Yhteensä548002447858442447815486815486854800731900.32299016.93

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2017