Tulospalvelu

Kuluva kausi

Kuluvan kauden Superliigan tulokset lasketaan sekä PÖLYn että Stadin Lätkäliigan rankingeihin.

Turnausten tulossivujen linkit rankingin sarakkeiden otsikoissa. SLH TÄSSÄ!

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» AKTI, syksy -11
» KESÄ-liiga, -11
» AKTI, kevät -11
» AKTI, syksy -10
» KESÄ-liiga, -10
» AKTI, kevät -10
» AKTI, syksy -09
» KESÄ-liiga, -09
» AKTI, kevät -09
» AKTI, syksy -08
» KESÄ-liiga, -08
» AKTI, kevät -08
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Kevät 2012209210211212213214215216217..YHT6/9PisteKAKäynnit
1Ville Hietala37-5028433243-32 26523737.867
2Vesa Huotelin3250432424-325021 27623134.508
3Petrus Miettinen43322415502837-- 22921432.717
4Teemu Koskela50--10-3750-37 18418436.805
5Petteri Sevon-43321218-2443- 17217228.676
6Lauri Happo-3718-37--3718 14714729.405
7Santtu Sainio---43-50--50 14314347.673
8Ismo Aulaskari28283712121--- 13613622.676
9Jouni Tikkanen2424-1-1213228 13113018.717
10Juha Erälaukko---32-43--43 11811839.333
11Niko Tuominen211841218182810 12011313.339
12Teuvo Moisa---181524-2424 10510521.005
13Timo Toivonen---2321528-- 777719.254
14Jani Herlevi--8116152115 67669.577
15Anders Stark--28628---- 626220.673
16Jali Salo1210111110188 62596.899
17Ismo Lahtinen-21211-12--- 555513.754
18Ahti Lampi---50----- 505050.001
19Mikko Haverinen15-15--10--- 404013.333
20Antti Suojanen---37----- 373737.001
21Pasi Honkanen-1510181--- 35357.005
22Vesa Koskela10-111-128- 33335.506
23Lauri Eronen--128101--- 31317.754
24Janne Vepsäläinen-12--12-15- 30307.504
25Joonas Kylliäinen-8-111810- 29294.836
26Angi Mauranen18-21----6 27276.754
27Olavi Väisänen-6-1-1644 22223.676
28Kevin Eriksson---21----- 212121.001
29Justus Erälaukko---141--12 18184.504
30Tuomas Talka-------12- 121212.001
31Netta Jousi----12---- 121212.001
32Lari Metsälä-----8--- 888.001
33Oskari Koskela--61----- 773.502
34Jere Remes-------6- 666.001
35Janne Roivas----6---- 666.001
36Jan Sandgren---114--- 662.003
37Petteri Hintsanen---4----- 444.001
38Markus Tavast----1---2 331.502
39Sami Korhonen-------2- 222.001
40Tomi Uimonen---1----- 111.001
41Sampsa Räsänen----1---- 111.001
42Janne Rantanen----1---- 111.001
43Anton Lampi---1----- 111.001
44Kapu Salo--1------ 111.001
45Kimmo Eriksson---1----- 111.001
111318322422131515YHT163KPL

Kauden otteluiden tilasto

kevät 12OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Vesa Huotelin1981251360720-4892632760.66834.50
2Ville Hietala1891241451723-4532622650.69737.86
3Petrus Miettinen1531001241551-3772122290.69732.71
4Petteri Sevon145841447545-3821821720.63628.67
5Teemu Koskela115821023490-2551741840.76536.80
6Ismo Aulaskari12570847439-3131481360.59622.67
7Niko Tuominen168612285484-5361441200.43913.33
8Lauri Happo10861839411-2961301470.60529.40
9Jouni Tikkanen123531357348-3601191310.48718.71
10Teuvo Moisa100511336324-2551151050.57521.00
11Santtu Sainio7153711283-1271131430.80347.67
12Jani Herlevi124451762329-376107670.4379.57
13Juha Erälaukko7244523239-156931180.65339.33
14Timo Toivonen80391229275-20790770.56419.25
15Jali Salo153361899276-57690620.2996.89
16Anders Stark61381112192-11687620.71320.67
17Pasi Honkanen8534942234-27177350.4557.00
18Lauri Eronen6830830182-18368310.5047.75
19Ismo Lahtinen6429827193-18966550.52413.75
20Angi Mauranen80231344207-30959270.3746.75
21Vesa Koskela112211279191-38054330.2465.50
22Janne Vepsäläinen69211038179-21752300.3847.50
23Justus Erälaukko7219845163-25346180.3244.50
24Ahti Lampi232120111-3944500.96150.00
25Mikko Haverinen4719622122-12644400.47313.33
26Joonas Kylliäinen10618583215-41441290.1964.83
27Jan Sandgren5315830103-1503860.3632.00
28Antti Suojanen23161686-5133370.72137.00
29Netta Jousi24116785-7428120.58112.00
30Oskari Koskela3412319109-992770.4023.50
31Kevin Eriksson21130863-6626210.62121.00
32Janne Roivas241121174-602460.5016.00
33Kimmo Eriksson1681756-461710.5311.00
34Petteri Hintsanen1765643-591740.5014.00
35Janne Rantanen24711664-971510.3111.00
36Tomi Uimonen1654747-491410.4411.00
37Anton Lampi1562743-451410.4711.00
38Olavi Väisänen896281134-51614220.0863.67
39Lari Metsälä1553732-401380.4318.00
40Jere Remes18611139-701360.3616.00
41Tuomas Talka17521036-6212120.35112.00
42Sampsa Räsänen24321923-94810.1711.00
43Markus Tavast38313446-172730.0921.50
44Kapu Salo70076-34010.0011.00
45Sami Korhonen14001410-86020.0012.00
Yhteensä32001439322143995259525320027940.4616314.77

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari3701247533289412235-7171528272340.7117840.64
2Timo Toivonen35512070372110912149-8506451262550.6417236.37
3Petteri Sevon259314572538839287-7083316739520.6112531.62
4Janne Rantanen2786124930912288271-8148280735890.5015323.46
5Niko Tuominen3843114747722198212-12102277139280.3622817.23
6Lauri Eronen2466108731210677008-6924248630980.5013023.83
7Pasi Vihinen213810622208566235-5259234434440.5511729.44
8Ismo Lahtinen226710202619866138-5975230128210.5111823.91
9Jussi Heinonen17459551866045357-3928209628060.608732.25
10Lauri Happo13247081254914654-3712154119200.586430.00
11Lassi Kostamo15756362237163794-3961149519390.478722.29
12Magnus Ahlberg843637591473671-1688133317650.794143.05
13Jouni Tikkanen10765941173653605-2859130517110.615929.00
14Santtu Sainio906606752253431-1948128715160.714335.26
15Vesa Huotelin11385431164793673-3320120213280.535424.59
16Petteri Hintsanen9045421022603053-2284118615730.664534.96
17Netta Jousi12275041715523722-3517117914450.486621.89
18Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.605233.75
19Angi Mauranen15704741889083899-5566113612520.368514.73
20Esa Heilimo159537821310042764-492696912760.309513.43
21Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
22Riku Laaka573366651422223-133379712690.703140.94
23Tuomas Pylkkänen772330903521927-199875013060.494926.65
24Vesa Virri759298903712156-23156869180.454321.35
25Teuvo Moisa733255813971820-21495915230.404312.16
26Jani Herlevi775249904361783-24665885460.384611.87
27Mika Myllykangas37427035691403-6905757560.771842.00
28Teemu Koskela401266351001503-8465676210.711834.50
29Tom Hägg490230552051614-13445156470.532823.11
30Petrus Miettinen380220341261258-9434745040.621926.53
31Ahti Lampi25523110141307-4294725430.931245.25
32Jussi Aalto371208511121406-9654677490.632234.05
33Ville Hietala347216281031221-8044604490.661432.07
34Ville Heikkinen555169513351295-19013894380.353313.27
35Tomi Uimonen26417729581067-5303834820.731337.08
36Kake Valtonen324166471111071-8553795890.581734.65
37Juha Erälaukko2581652766865-5293574780.691239.83
38Jari Eskelinen2591313692817-6452983820.581329.38
39Anders Stark2241312568722-4752872780.641125.27
40Gergely Regula2031212359697-5262653110.65934.56
41Patrik Hoyer26411534115671-6652643610.501524.07
42Pasi Honkanen27810031147783-9362311760.421710.35
43Jali Salo4459236317748-17692201620.25276.00
44Anton Lampi2599123145623-8312051880.401512.53
45Mikko Haverinen2728730155603-8232041360.38168.50
46Aku Haapalinna3237941203698-10841992520.312112.00
47Janne Ollila11391517473-1941872230.83544.60
48Antti Suojanen158771368551-4631671490.53818.62
49Kimmo Eriksson152721664524-4661601280.53816.00
50Peter Madsen185682196516-5871571700.421115.45
51Janne Vepsäläinen2145931124461-656149660.35135.08
52Kevin Eriksson147611967416-4451411220.48815.25
53Hannele Valtonen121602041351-2761402560.58736.57
54Sami Hellström108611235366-2651341450.62529.00
55Visa Röyskö144541575398-4531231470.43818.38
56Tero Kallio154521785359-5151211460.39916.22
57Pekka Metsola2174819150429-7621151650.261411.79
58Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
59Jukka Pihonen2194221156451-8771051340.24158.93
60Kari Järmälä74471017314-1711041400.70435.00
61Juho Rautio6949416282-1761021190.74339.67
62Sampsa Turunen2163332151282-712981330.231310.23
63Jani Kosonen127372169284-381951600.37820.00
64Juha Erholm139371686216-389901460.32916.22
65Janne Roivas117371565305-36689380.3866.33
66Jussi Junnila152388106286-60084540.2896.00
67Rate Staboulis1803020130319-649801030.22119.36
68Vesa Koskela1943019145310-67579490.20114.45
69Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.21118.00
70Juho Saastamoinen126301185238-519712060.281020.60
71Tim Roivas8729850258-29266450.3859.00
72Roope Havu11428977150-350651870.29823.38
73Lari Metsälä69261231157-18164570.46414.25
74Janne Kokko403037171-9063820.79241.00
75Petrus Laitinmäki11527979263-46863760.27710.86
76Justus Erälaukko117251082211-38860240.2673.43
77Sampsa Räsänen1602411125210-553591020.181010.20
78Joonas Kylliäinen2212410187372-93658940.13127.83
79Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.17109.10
80Oskari Koskela5826527199-16657390.49313.00
81Aaro Sahari2291720192184-1049542400.121714.12
82Juho Muhonen6120833159-20348740.39418.50
83Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.24815.75
84Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
85Olavi Väisänen2451710218358-138244490.09163.06
86Jaakko Itkonen11817992198-53943680.1879.71
87Juha-Matti Santala4120219169-13842380.51219.00
88Samu Laaksonen4616102091-10742660.46322.00
89Lauri Aulaskari301938118-6941780.68239.00
90Jussi Laukkanen7018547189-28841880.29422.00
91Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2749.75
92Tuomas Talka1271412101200-595401080.16715.43
93Jan Sandgren5315830103-1503860.3632.00
94Janne Linnolahti5215631135-18236620.35415.50
95Jari Sahlgren24162677-5334430.71143.00
96Juho Inkinen124146104146-57534760.1489.50
97Mikhail Reizine5615338154-24333100.2933.33
98Matti Pulakka4214424112-15532460.38315.33
99Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
100Jaakko Nenonen9714380137-46431810.16613.50
101Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
102Jukka Huhta441152885-16327220.3137.33
103Lauri Elonheimo9110774179-39827300.1556.00
104Lauri Korkeaoja428102494-15126590.31414.75
105Lauri Rikala17112451-4624430.71143.00
106Jaakko Ekman511123892-17124470.24411.75
107Aleksi Eriksson6610353127-27523240.1746.00
108Mikko Martela251021365-8322290.44214.50
109Kalle Mikkolainen1391364-2519370.73137.00
110Konsta Jukka1482449-3218370.64137.00
111Mikael Haverinen55744493-24318190.1636.33
112Olavi Manninen35562489-13816360.23218.00
113Matti Johansson28721948-11416120.2926.00
114Sami Järvinen1463538-3715240.54124.00
115Ilkka Salonen30712265-13615250.25212.50
116Mikko Nyrhinen46633740-17715340.16311.33
117Miikka Devocht72626463-36014220.1045.50
118Riku Väisänen72706570-41714170.1053.40
119Erkki Lasonpalo23531545-6813100.28110.00
120Jere Remes18611139-701360.3616.00
121Ilari Valjus16744159120-90512840.04117.64
122David Kroon1451831-4611150.39115.00
123Tommi Huuska1451825-4811240.39124.00
124Sakari Paunila35432855-13011190.1629.50
125Juha Luotio34432771-15211200.16210.00
126Ville Makkonen43433668-19811200.1336.67
127Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
128Simo Tiainen23421738-9810100.22110.00
129Tuomas Lehtinen1333736-509280.35128.00
130Tommi Karesvuori16411134-59940.2814.00
131Juho Iso-Markku29412428-1039740.16324.67
132Sampsa Mattila26412133-1189190.1729.50
133Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
134Antti Pelkonen1432921-41860.2916.00
135Panu Laukkanen16321123-528120.25112.00
136Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
137Ville Hietanen19231417-597120.18112.00
138Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1911.00
139Pasi Moisander17311329-82740.2114.00
140Markus Tavast38313446-172730.0921.50
141Kay Koskinen36233149-181730.1021.50
142Tuomas Toivonen31312727-1557220.11211.00
143Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
144Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
145Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
146Mikko Ranta15221123-456210.20121.00
147Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
148Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
149Otto Hiltunen16221220-72680.1918.00
150Petri Lehtimäki1021715-235320.25132.00
151Niklas Rosenberg15211238-605180.17118.00
152Tatu Kauppinen17211429-75510.1511.00
153Marko Tiihonen13211016-535100.19110.00
154Daniel Landau16211328-75540.1614.00
155Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
156Larry Reizine35203359-151450.0622.50
157Elliot Yeung33203139-170420.0621.00
158Antti Kantokoski16201416-87420.1212.00
159Petteri Tuohino12111016-413240.12124.00
160Mikko Rönö16111426-673150.09115.00
161Tapio Pyysalo15111315-603240.10124.00
162Perttu Hytönen18111629-86310.0811.00
163Atte Moisander17111525-79310.0911.00
164Topi Kokkonen14111215-713180.11118.00
165Eero Talasmäki1211109-603100.12110.00
166Pirkka Weijo20111828-1273100.07110.00
167Nina Killström91085-282150.11115.00
168Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
169? Moisio910810-412150.11115.00
170Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0714.00
171Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
172Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
173Inka Vuolanto19021715-95240.0514.00
174Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
175Kristiina Nuottimäki25012416-961300.02215.00
176Lassi Liikanen1001914-471120.05112.00
177Anita Tuovinen14011310-59120.0412.00
178Maija Rinne90181-351120.06112.00
179Tuukka Meriniemi1801178-80110.0311.00
180Ville Henttonen12011110-59110.0411.00
181Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
182Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
183Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
184Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
185Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
186Sami Metelinen10010-40100.00110.00
187Kapu Salo70076-34010.0011.00
188Topias Rusanen17001715-860150.00115.00
189Kale Aalto50053-240240.00124.00
190Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
191Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
192Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
193Sami Korhonen14001410-86020.0012.00
194Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
195Matias Haverinen30031-19010.0011.00
196Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
Yhteensä580002591761662591716439316439358000759840.32315316.48

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2018