Tulospalvelu

Kuluva kausi

Kuluvan kauden Superliigan tulokset lasketaan sekä PÖLYn että Stadin Lätkäliigan rankingeihin.

Turnausten tulossivujen linkit rankingin sarakkeiden otsikoissa. SLH TÄSSÄ!

Tilastot & taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wanhat tulokset
» KESÄ-liiga, -12
» AKTI, kevät -12
» AKTI, syksy -11
» KESÄ-liiga, -11
» AKTI, kevät -11
» AKTI, syksy -10
» KESÄ-liiga, -10
» AKTI, kevät -10
» AKTI, syksy -09
» KESÄ-liiga, -09
» AKTI, kevät -09
» AKTI, syksy -08
» KESÄ-liiga, -08
» AKTI, kevät -08
» AKTI, syksy -07
» KESÄ-liiga, -07
» AKTI, kevät -07
» AKTI, syksy -06
» KESÄ-liiga, -06
» AKTI, kevät -06
» AKTI, syksy -05
» KESÄ-liiga, -05
» AKTI, kevät -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, kevät -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, kevät -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, kevät -02
» AKTI, syksy -01
» KESÄ-liiga, -01
» AKTI, kevät -01
» AKTI, syksy -00
» AKTI, kevät -00

Wirallista
» AKTI-säännöt

Kauden ranking

Syksy 2012218219220221222223224..YHT5/7PisteKAKäynnit
1Vesa Huotelin372828503737- 21718936.176
2Santtu Sainio3237433232-37 21318135.506
3Teemu Koskela-43374350-- 17317343.254
4Juho Rautio1832-372850- 16516533.005
5Pasi Honkanen615-1843850 14013423.336
6Ismo Aulaskari21-50---43 11411438.003
7Niko Tuominen212110183232 11611316.577
8Teuvo Moisa-241021121528 11010018.336
9Ahti Lampi5050----- 10010050.002
10Ville Hietala--3224--24 808026.673
11Sami Hellström15-12-2418- 696917.254
12Juha Erälaukko24----43- 676733.502
13Jani Herlevi411152121- 636210.506
14Petteri Sevon8188--24- 585814.504
15Jali Salo1101481212 48466.867
16Magnus Ahlberg43------ 434343.001
17Mikko Haverinen108612--- 36369.004
18Vesa Koskela-411101010 36356.006
19Ville Henttonen1226-618 35345.836
20Lauri Happo1221----- 333316.502
21Ismo Lahtinen--4--28- 323216.002
22Vesa Virri16-2--21 30307.504
23Timo Toivonen---28--- 282828.001
24Anders Stark28------ 282828.001
25Janne Rantanen--188-1- 27279.003
26Janne Vepsäläinen-12--15-- 272713.502
27Anton Lampi--24---- 242424.001
28Joonas Kylliäinen1-----15 16168.002
29Janne Roivas--15---- 151515.001
30Jere Remes-----4- 444.001
31Justus Erälaukko1-1--1- 331.003
32Janne Rautakoski-----2- 222.001
33Olavi Väisänen-1---1- 221.002
34Mika Tonteri11----- 221.002
35Mika Aho---1--- 111.001
36Timo Virtanen-----1- 111.001
37Lauri Eronen-1----- 111.001
38Lari Vähäkangas-----1- 111.001
39Jere Rautakoski-----1- 111.001
40Iisko-Jouko Erälaukko-----1- 111.001
41Markus Tavast-----1- 111.001
42Joonas Karppinen-----1- 111.001
43Petrus Laitinmäki-----1- 111.001
44Tuomas Talka-----1- 111.001
45Junnu Pakka---1--- 111.001
46Netta Jousi-----1- 111.001
21201918122711YHT128KPL

Kauden otteluiden tilasto

syksy 12OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Vesa Huotelin1441001430624-3402142170.74636.17
2Santtu Sainio141941631572-2812042130.72635.50
3Juho Rautio12786932514-3041811650.71533.00
4Teemu Koskela99671022403-2291441730.73443.25
5Pasi Honkanen128651449433-3991441400.56623.33
6Niko Tuominen149562568433-4861371160.46716.57
7Teuvo Moisa116512144404-3311231100.53618.33
8Ismo Aulaskari8356918300-1961211140.73338.00
9Jani Herlevi117441558316-333103630.44610.50
10Ahti Lampi524453269-95931000.89250.00
11Ville Hietala6940722247-17887800.63326.67
12Sami Hellström80341432269-22982690.51417.25
13Petteri Sevon7335929276-22479580.54414.50
14Jali Salo132321585295-49779480.3076.86
15Mikko Haverinen7631936205-24071360.4749.00
16Ville Henttonen111301071251-39370350.3265.83
17Vesa Koskela114271275205-40866360.2966.00
18Juha Erälaukko442969177-10664670.73233.50
19Vesa Virri83181649192-31352300.3147.50
20Ismo Lahtinen3619611115-8644320.61216.00
21Lauri Happo4119616159-14844330.54216.50
22Magnus Ahlberg261844129-6540430.77143.00
23Janne Rantanen5217530148-18739270.3839.00
24Janne Vepsäläinen4314722120-14135270.41213.50
25Anders Stark23162585-5234280.74128.00
26Justus Erälaukko5312338108-2082730.2531.00
27Timo Toivonen19121672-4825280.66128.00
28Anton Lampi20110958-6022240.55124.00
29Janne Roivas1874751-5018150.50115.00
30Joonas Kylliäinen407330104-17217160.2128.00
31Netta Jousi1552851-481210.4011.00
32Lauri Eronen1352632-361210.4611.00
33Jere Remes1552840-481240.4014.00
34Petrus Laitinmäki1251635-351110.4611.00
35Janne Rautakoski1451840-531120.3912.00
36Jere Rautakoski1551948-791110.3711.00
37Tuomas Talka1350831-491010.3811.00
38Olavi Väisänen34332858-180920.1321.00
39Timo Virtanen1232727-46810.3311.00
40Markus Tavast1524927-55810.2711.00
41Mika Aho17221352-94610.1811.00
42Lari Vähäkangas14211141-74510.1811.00
43Junnu Pakka17121421-80410.1211.00
44Iisko-Jouko Erälaukko14011310-70110.0411.00
45Joonas Karppinen12011111-79110.0411.00
46Mika Tonteri39003942-275020.0021.00
Yhteensä25801139302113981008100258021680.4412814.21

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari3827255634392812681-7466545574010.7118340.44
2Timo Toivonen35702082373111512221-8554453762830.6417336.32
3Petteri Sevon268214992639209608-7354326140310.6113031.01
4Niko Tuominen4095123651223478910-12958298441450.3624117.20
5Janne Rantanen2856126831812708468-8404285436280.5015723.11
6Lauri Eronen2479109231410737040-6960249830990.5013123.66
7Ismo Lahtinen2327105526910036335-6116237928960.5112123.93
8Pasi Vihinen213810622208566235-5259234434440.5511729.44
9Jussi Heinonen17459551866045357-3928209628060.608732.25
10Santtu Sainio1119754952704283-2364160318720.725236.00
11Lauri Happo13657271315074813-3860158519530.586629.59
12Vesa Huotelin13927151435344721-3935157317380.576526.74
13Lassi Kostamo15756362237163794-3961149519390.478722.29
14Jouni Tikkanen11746411373963910-3109141918420.606428.78
15Magnus Ahlberg893672641573888-1795140818510.794343.05
16Netta Jousi12425091735603773-3565119114460.486721.58
17Petteri Hintsanen9045421022603053-2284118615730.664534.96
18Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.605233.75
19Angi Mauranen15704741889083899-5566113612520.368514.73
20Esa Heilimo159537821310042764-492696912760.309513.43
21Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
22Teemu Koskela599403511452305-13048579870.722637.96
23Teuvo Moisa9643591134922570-27778317670.435513.95
24Jani Herlevi10073431145502391-30988007650.405813.19
25Riku Laaka573366651422223-133379712690.703140.94
26Tuomas Pylkkänen772330903521927-199875013060.494926.65
27Vesa Virri8423161064202348-26287389480.444720.17
28Mika Myllykangas37427035691403-6905757560.771842.00
29Ville Hietala436266371331527-10375695470.651830.39
30Ahti Lampi30727515171576-5245656430.921445.93
31Tom Hägg490230552051614-13445156470.532823.11
32Juha Erälaukko35822743881247-7824976340.691737.29
33Jussi Aalto386214511211442-10074797590.622333.00
34Petrus Miettinen380220341261258-9434745040.621926.53
35Pasi Honkanen453185482201348-14714183700.462614.23
36Ville Heikkinen555169513351295-19013894380.353313.27
37Tomi Uimonen26417729581067-5303834820.731337.08
38Kake Valtonen324166471111071-8553795890.581734.65
39Jali Salo658147604511228-25603542510.27396.44
40Mikko Haverinen42114753221983-12553472660.412411.08
41Anders Stark2471472773807-5273213060.651225.50
42Jari Eskelinen2591313692817-6452983820.581329.38
43Juho Rautio1961351348796-4802832840.72835.50
44Janne Vepsäläinen36711553199888-11202832110.392110.05
45Gergely Regula2031212359697-5262653110.65934.56
46Patrik Hoyer26411534115671-6652643610.501524.07
47Anton Lampi27910223154681-8912272120.411613.25
48Sami Hellström188952667635-4942162140.57923.78
49Aku Haapalinna3237941203698-10841992520.312112.00
50Janne Ollila11391517473-1941872230.83544.60
51Kimmo Eriksson171821871596-5181821560.53917.33
52Kevin Eriksson169772072498-4991741540.51917.11
53Antti Suojanen158771368551-4631671490.53818.62
54Vesa Koskela3726634272622-13411661110.22215.29
55Peter Madsen185682196516-5871571700.421115.45
56Hannele Valtonen121602041351-2761402560.58736.57
57Visa Röyskö144541575398-4531231470.43818.38
58Tero Kallio154521785359-5151211460.39916.22
59Justus Erälaukko2185016152404-755116470.27133.62
60Pekka Metsola2174819150429-7621151650.261411.79
61Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
62Janne Roivas135441972356-416107530.4077.57
63Jukka Pihonen2194221156451-8771051340.24158.93
64Kari Järmälä74471017314-1711041400.70435.00
65Sampsa Turunen2163332151282-712981330.231310.23
66Jani Kosonen127372169284-381951600.37820.00
67Juha Erholm139371686216-389901460.32916.22
68Petrus Laitinmäki1603812110361-61288900.28109.00
69Jussi Junnila152388106286-60084540.2896.00
70Rate Staboulis1803020130319-649801030.22119.36
71Joonas Kylliäinen2613113217476-1108751100.14147.86
72Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.21118.00
73Ville Henttonen123301182261-45271360.2975.14
74Juho Saastamoinen126301185238-519712060.281020.60
75Tim Roivas8729850258-29266450.3859.00
76Roope Havu11428977150-350651870.29823.38
77Lari Metsälä69261231157-18164570.46414.25
78Janne Kokko403037171-9063820.79241.00
79Sampsa Räsänen1602411125210-553591020.181010.20
80Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.17109.10
81Oskari Koskela5826527199-16657390.49313.00
82Aaro Sahari2291720192184-1049542400.121714.12
83Olavi Väisänen3102014276454-173854690.09203.45
84Tuomas Talka1401912109231-644501090.18813.62
85Juho Muhonen6120833159-20348740.39418.50
86Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.24815.75
87Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
88Jaakko Itkonen11817992198-53943680.1879.71
89Juha-Matti Santala4120219169-13842380.51219.00
90Samu Laaksonen4616102091-10742660.46322.00
91Lauri Aulaskari301938118-6941780.68239.00
92Jussi Laukkanen7018547189-28841880.29422.00
93Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2749.75
94Jan Sandgren5315830103-1503860.3632.00
95Janne Linnolahti5215631135-18236620.35415.50
96Jari Sahlgren24162677-5334430.71143.00
97Juho Inkinen124146104146-57534760.1489.50
98Mikhail Reizine5615338154-24333100.2933.33
99Matti Pulakka4214424112-15532460.38315.33
100Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
101Jaakko Nenonen9714380137-46431810.16613.50
102Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
103Jukka Huhta441152885-16327220.3137.33
104Lauri Elonheimo9110774179-39827300.1556.00
105Lauri Korkeaoja428102494-15126590.31414.75
106Jere Remes331131979-11825100.3825.00
107Lauri Rikala17112451-4624430.71143.00
108Jaakko Ekman511123892-17124470.24411.75
109Aleksi Eriksson6610353127-27523240.1746.00
110Mikko Martela251021365-8322290.44214.50
111Kalle Mikkolainen1391364-2519370.73137.00
112Konsta Jukka1482449-3218370.64137.00
113Mikael Haverinen55744493-24318190.1636.33
114Olavi Manninen35562489-13816360.23218.00
115Matti Johansson28721948-11416120.2926.00
116Sami Järvinen1463538-3715240.54124.00
117Ilkka Salonen30712265-13615250.25212.50
118Markus Tavast53554373-2271540.1431.33
119Mikko Nyrhinen46633740-17715340.16311.33
120Miikka Devocht72626463-36014220.1045.50
121Riku Väisänen72706570-41714170.1053.40
122Erkki Lasonpalo23531545-6813100.28110.00
123Ilari Valjus16744159120-90512840.04117.64
124Janne Rautakoski1451840-531120.3912.00
125David Kroon1451831-4611150.39115.00
126Tommi Huuska1451825-4811240.39124.00
127Jere Rautakoski1551948-791110.3711.00
128Sakari Paunila35432855-13011190.1629.50
129Juha Luotio34432771-15211200.16210.00
130Ville Makkonen43433668-19811200.1336.67
131Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
132Simo Tiainen23421738-9810100.22110.00
133Tuomas Lehtinen1333736-509280.35128.00
134Tommi Karesvuori16411134-59940.2814.00
135Juho Iso-Markku29412428-1039740.16324.67
136Sampsa Mattila26412133-1189190.1729.50
137Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
138Antti Pelkonen1432921-41860.2916.00
139Timo Virtanen1232727-46810.3311.00
140Panu Laukkanen16321123-528120.25112.00
141Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
142Ville Hietanen19231417-597120.18112.00
143Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1911.00
144Pasi Moisander17311329-82740.2114.00
145Kay Koskinen36233149-181730.1021.50
146Tuomas Toivonen31312727-1557220.11211.00
147Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
148Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
149Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
150Mikko Ranta15221123-456210.20121.00
151Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
152Mika Aho17221352-94610.1811.00
153Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
154Otto Hiltunen16221220-72680.1918.00
155Petri Lehtimäki1021715-235320.25132.00
156Niklas Rosenberg15211238-605180.17118.00
157Lari Vähäkangas14211141-74510.1811.00
158Tatu Kauppinen17211429-75510.1511.00
159Marko Tiihonen13211016-535100.19110.00
160Daniel Landau16211328-75540.1614.00
161Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
162Larry Reizine35203359-151450.0622.50
163Junnu Pakka17121421-80410.1211.00
164Elliot Yeung33203139-170420.0621.00
165Antti Kantokoski16201416-87420.1212.00
166Petteri Tuohino12111016-413240.12124.00
167Mikko Rönö16111426-673150.09115.00
168Tapio Pyysalo15111315-603240.10124.00
169Perttu Hytönen18111629-86310.0811.00
170Atte Moisander17111525-79310.0911.00
171Topi Kokkonen14111215-713180.11118.00
172Eero Talasmäki1211109-603100.12110.00
173Pirkka Weijo20111828-1273100.07110.00
174Nina Killström91085-282150.11115.00
175Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
176? Moisio910810-412150.11115.00
177Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0714.00
178Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
179Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
180Inka Vuolanto19021715-95240.0514.00
181Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
182Kristiina Nuottimäki25012416-961300.02215.00
183Lassi Liikanen1001914-471120.05112.00
184Anita Tuovinen14011310-59120.0412.00
185Maija Rinne90181-351120.06112.00
186Tuukka Meriniemi1801178-80110.0311.00
187Iisko-Jouko Erälaukko32013118-181120.0221.00
188Joonas Karppinen12011111-79110.0411.00
189Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
190Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
191Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
192Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
193Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
194Sami Metelinen10010-40100.00110.00
195Kapu Salo70076-34010.0011.00
196Topias Rusanen17001715-860150.00115.00
197Kale Aalto50053-240240.00124.00
198Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
199Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
200Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
201Sami Korhonen14001410-86020.0012.00
202Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
203Mika Tonteri39003942-275020.0021.00
204Matias Haverinen30031-19010.0011.00
205Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
Yhteensä620542771966162771917676817676862054799370.31335915.85

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2018