Tulospalvelu

PÖLYn ranking kevät 2017

Superliigakauden 2016-17 loppuranking

Superliigakauden 2015-16 loppuranking

Tulokset alkaen syyskaudesta 2013 eivät näy maratonrankingeissa eivätkä nolla-nolla tai kymppikerho-tilastoissa. Tilastot AKTI-voittajista ja agenttisarjoista ovat ajan tasalla, sillä ne päivitetään käsin.

Taulukot
» Ranking
» Kauden ottelut
» Kaikki ottelut

Ennätykset
» AKTI-voittajat
» PÖLYn parhaat
» Kymppikerho
» Nolla-nollat
» Agentit

Muut tulokset
» Joukkuepelit
» Muut pelit

Wirallista
» AKTI-säännöt

Menneet syksyt
» AKTI, syksy -12
» AKTI, syksy -11
» AKTI, syksy -10
» AKTI, syksy -09
» AKTI, syksy -08
» AKTI, syksy -07
» AKTI, syksy -06
» AKTI, syksy -05
» AKTI, syksy -04
» AKTI, syksy -03
» AKTI, syksy -02
» AKTI, syksy -01
» AKTI, syksy -00

Menneet keväät
» AKTI, kevät -13
» AKTI, kevät -12
» AKTI, kevät -11
» AKTI, kevät -10
» AKTI, kevät -09
» AKTI, kevät -08
» AKTI, kevät -07
» AKTI, kevät -06
» AKTI, kevät -05
» AKTI, kevät -04
» AKTI, kevät -03
» AKTI, kevät -02
» AKTI, kevät -01
» AKTI, kevät -00

Menneet kesät
» KESÄ-liiga, -12
» KESÄ-liiga, -11
» KESÄ-liiga, -10
» KESÄ-liiga, -09
» KESÄ-liiga, -08
» KESÄ-liiga, -07
» KESÄ-liiga, -06
» KESÄ-liiga, -05
» ei pelattu -04
» ei pelattu -03
» ei pelattu -02
» KESÄ-liiga, -01
» ei pelattu -00


Kauden ranking

Kesä 2013k60k61k62k63..YHTx/yPisteKAKäynnit
1Ville Hietala32505050 182045.504
2Teuvo Moisa43323237 144036.004
3Janne Vepsäläinen37241824 103025.754
4Jouni Tikkanen15-3743 95031.673
5Pasi Honkanen28-2432 84028.003
6Niko Tuominen21181228 79019.754
7Ismo Aulaskari50-28- 78039.002
8Jani Herlevi122121- 54018.003
9Olavi Väisänen8101021 49012.254
10Jali Salo181215- 45015.003
11Juho Rautio-43-- 43043.001
12Petrus Miettinen--43- 43043.001
13Mikko Haverinen2415-- 39019.502
14Antti Suojanen-37-- 37037.001
15Vesa Huotelin-28-- 28028.001
16Lorelle Mann---18 18018.001
17Ville Henttonen---15 15015.001
18Janne Rantanen10--- 10010.001
19---- 000.000
1211129YHT44KPL

Kauden otteluiden tilasto

kesä 13OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ville Hietala9257530290-1821191820.65445.50
2Teuvo Moisa8651629248-2061081440.63436.00
3Janne Vepsäläinen7634834201-190761030.50425.75
4Jouni Tikkanen5533319173-13869950.63331.67
5Niko Tuominen72231336191-20059790.41419.75
6Ismo Aulaskari4028111148-9157780.71239.00
7Jani Herlevi5324326124-14251540.48318.00
8Pasi Honkanen4725022143-12550840.53328.00
9Antti Suojanen25200589-4840370.80137.00
10Juho Rautio271917108-7139430.72143.00
11Mikko Haverinen3915321103-11833390.42219.50
12Jali Salo541283495-15732450.30315.00
13Petrus Miettinen261411169-6329430.56143.00
14Vesa Huotelin20132565-4328280.70128.00
15Olavi Väisänen63335788-2559490.07412.25
16Janne Rantanen14301130-556100.21110.00
17Ville Henttonen512211-204150.40115.00
18Lorelle Mann1601153-751180.03118.00
Yhteensä810375603752179217981011460.494326.91

Kaikkien otteluiden tilasto (alkaen 12.4.2000 viimeisimpään sivun yläosassa näkyvään kisaan asti)

MaratonrankingOVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari3964264735196613164-7771564576110.7118940.27
2Timo Toivonen36642133383114812537-8796464963900.6317835.90
3Petteri Sevon273015252689379776-7488331840890.6113330.74
4Niko Tuominen4330132154824619542-13656319044050.3725417.34
5Janne Rantanen2870127131812818498-8459286036380.5015823.03
6Lauri Eronen2496109731710827083-7009251131030.5013223.51
7Ismo Lahtinen2360106627410206423-6215240629490.5112323.98
8Pasi Vihinen215010652218646261-5302235134450.5511829.19
9Jussi Heinonen17459551866045357-3928209628060.608732.25
10Vesa Huotelin16018541575905497-4429186520750.587428.04
11Santtu Sainio12098161072864614-2534173920290.725636.23
12Lauri Happo13657271315074813-3860158519530.586629.59
13Jouni Tikkanen13067131494444316-3458157520440.607128.79
14Lassi Kostamo15756362237163794-3961149519390.478722.29
15Magnus Ahlberg911684671603967-1831143518790.794442.70
16Netta Jousi12645201765683846-3621121614780.486821.74
17Petteri Hintsanen9045421022603053-2284118615730.664534.96
18Jaakko Nyrölä9675231093353126-2417115517550.605233.75
19Angi Mauranen15704741889083899-5566113612520.368514.73
20Teuvo Moisa12014801355863248-3378109511190.466716.70
21Esa Heilimo159537821310042764-492696912760.309513.43
22Jani Herlevi11684121306262786-35269549160.416713.67
23Mikko Järvinen9164061123982456-240592413330.505026.66
24Teemu Koskela599403511452305-13048579870.722637.96
25Riku Laaka586368681502248-138680412710.693239.72
26Vesa Virri9173361134682521-29007859920.435119.45
27Ville Hietala573352461751975-13247507980.652433.25
28Tuomas Pylkkänen772330903521927-199875013060.494926.65
29Mika Myllykangas37427035691403-6905757560.771842.00
30Ahti Lampi30727515171576-5245656430.921445.93
31Pasi Honkanen568240522761700-18075325350.473316.21
32Juho Rautio36025024861437-8545245470.731536.47
33Juha Erälaukko37923646971319-8535186660.681837.00
34Tom Hägg490230552051614-13445156470.532823.11
35Petrus Miettinen406234351371327-10065035470.622027.35
36Jali Salo836199875501637-30974853940.29507.88
37Jussi Aalto386214511211442-10074797590.622333.00
38Ville Heikkinen571176513441341-19494034480.353413.18
39Mikko Haverinen478169582511138-14263963150.412711.67
40Janne Vepsäläinen478164622521188-14113903440.412712.74
41Tomi Uimonen26417729581067-5303834820.731337.08
42Kake Valtonen324166471111071-8553795890.581734.65
43Anders Stark2471472773807-5273213060.651225.50
44Jari Eskelinen2591313692817-6452983820.581329.38
45Anton Lampi33112728176823-10222822650.431913.95
46Gergely Regula2031212359697-5262653110.65934.56
47Patrik Hoyer26411534115671-6652643610.501524.07
48Antti Suojanen2291231789810-6212632380.571121.64
49Sami Hellström2101062975696-5452412460.571024.60
50Vesa Koskela5149845371929-18522411990.23306.63
51Kevin Eriksson196932182597-5742071970.531019.70
52Kimmo Eriksson197932084686-5992061880.521018.80
53Aku Haapalinna3237941203698-10841992520.312112.00
54Janne Ollila11391517473-1941872230.83544.60
55Ville Henttonen2517028153587-8651681550.33169.69
56Peter Madsen185682196516-5871571700.421115.45
57Hannele Valtonen121602041351-2761402560.58736.57
58Justus Erälaukko2335618159444-801130710.28145.07
59Visa Röyskö144541575398-4531231470.43818.38
60Tero Kallio154521785359-5151211460.39916.22
61Pekka Metsola2174819150429-7621151650.261411.79
62Teemu Korhonen103491341276-2441111420.54528.40
63Janne Roivas135441972356-416107530.4077.57
64Jukka Pihonen2194221156451-8771051340.24158.93
65Kari Järmälä74471017314-1711041400.70435.00
66Sampsa Turunen2163332151282-712981330.231310.23
67Jussi Junnila1714311117330-66797560.28105.60
68Jani Kosonen127372169284-381951600.37820.00
69Petrus Laitinmäki1713913119384-65791910.27118.27
70Juha Erholm139371686216-389901460.32916.22
71Rate Staboulis1803020130319-649801030.22119.36
72Joonas Kylliäinen2613113217476-1108751100.14147.86
73Santtu Saastamoinen180338139360-78274880.21118.00
74Olavi Väisänen4212718376610-2226721480.09275.48
75Juho Saastamoinen126301185238-519712060.281020.60
76Tim Roivas8729850258-29266450.3859.00
77Roope Havu11428977150-350651870.29823.38
78Lari Metsälä69261231157-18164570.46414.25
79Janne Kokko403037171-9063820.79241.00
80Jari Sahlgren4329410150-10262800.72240.00
81Sampsa Räsänen1602411125210-553591020.181010.20
82Tuomo Alakojola1712116134271-71458910.17109.10
83Oskari Koskela5826527199-16657390.49313.00
84Aaro Sahari2291720192184-1049542400.121714.12
85Tuomas Talka1401912109231-644501090.18813.62
86Juho Muhonen6120833159-20348740.39418.50
87Lauri Mansikkaviita101171470218-412481260.24815.75
88Miku Lindberg242202122-3444500.92150.00
89Jaakko Itkonen11817992198-53943680.1879.71
90Juha-Matti Santala4120219169-13842380.51219.00
91Samu Laaksonen4616102091-10742660.46322.00
92Lauri Aulaskari301938118-6941780.68239.00
93Jussi Laukkanen7018547189-28841880.29422.00
94Jussi Arpalahti7317650144-27640390.2749.75
95Jan Sandgren5315830103-1503860.3632.00
96Jan Pelkonen23180592-5236500.78150.00
97Janne Linnolahti5215631135-18236620.35415.50
98Juho Inkinen124146104146-57534760.1489.50
99Mikhail Reizine5615338154-24333100.2933.33
100Matti Pulakka4214424112-15532460.38315.33
101Raimo Sandelin441512899-14231480.35316.00
102Jaakko Nenonen9714380137-46431810.16613.50
103Aleksi Eriksson7613459142-30630250.2055.00
104Jani Petäjäsuo19140566-5028500.74150.00
105Jukka Huhta441152885-16327220.3137.33
106Lauri Elonheimo9110774179-39827300.1556.00
107Lauri Korkeaoja428102494-15126590.31414.75
108Jere Remes331131979-11825100.3825.00
109Lauri Rikala17112451-4624430.71143.00
110Jaakko Ekman511123892-17124470.24411.75
111Mikko Martela251021365-8322290.44214.50
112Kalle Mikkolainen1391364-2519370.73137.00
113Konsta Jukka1482449-3218370.64137.00
114Mikael Haverinen55744493-24318190.1636.33
115Olavi Manninen35562489-13816360.23218.00
116Matti Johansson28721948-11416120.2926.00
117Sami Järvinen1463538-3715240.54124.00
118Markus Tavast53554373-2271540.1431.33
119Mikko Nyrhinen46633740-17715340.16311.33
120Ilkka Salonen42713477-22415310.18310.33
121Mikko Roivas45623797-24614170.1635.67
122Miikka Devocht72626463-36014220.1045.50
123Riku Väisänen72706570-41714170.1053.40
124Erkki Lasonpalo23531545-6813100.28110.00
125Ilari Valjus16744159120-90512840.04117.64
126Janne Rautakoski1451840-531120.3912.00
127David Kroon1451831-4611150.39115.00
128Tommi Huuska1451825-4811240.39124.00
129Jere Rautakoski1551948-791110.3711.00
130Sakari Paunila35432855-13011190.1629.50
131Juha Luotio34432771-15211200.16210.00
132Ville Makkonen43433668-19811200.1336.67
133Juhani Kankaanpää1042423-2710210.50121.00
134Simo Tiainen23421738-9810100.22110.00
135Tuomas Lehtinen1333736-509280.35128.00
136Tommi Karesvuori16411134-59940.2814.00
137Juho Iso-Markku29412428-1039740.16324.67
138Sampsa Mattila26412133-1189190.1729.50
139Inka Nurmi1054110074-4879320.0474.57
140Antti Pelkonen1432921-41860.2916.00
141Timo Virtanen1232727-46810.3311.00
142Panu Laukkanen16321123-528120.25112.00
143Riikka Huotari32402827-172840.1222.00
144Ville Hietanen19231417-597120.18112.00
145Sami Kokljiuschkin18311431-74710.1911.00
146Pasi Moisander17311329-82740.2114.00
147Kay Koskinen36233149-181730.1021.50
148Tuomas Toivonen31312727-1557220.11211.00
149Veli-Pekka Ahonen930625-226210.33121.00
150Jussi Valtavaara1230931-396280.25128.00
151Petteri Lahti1030723-316210.30121.00
152Mikko Ranta15221123-456210.20121.00
153Kari Kaukonen19301616-556150.16115.00
154Mika Aho17221352-94610.1811.00
155Juhani Pennanen14301120-57660.2116.00
156Otto Hiltunen16221220-72680.1918.00
157Petri Lehtimäki1021715-235320.25132.00
158Niklas Rosenberg15211238-605180.17118.00
159Lari Vähäkangas14211141-74510.1811.00
160Tatu Kauppinen17211429-75510.1511.00
161Marko Tiihonen13211016-535100.19110.00
162Daniel Landau16211328-75540.1614.00
163Ville Laukkanen15201323-61420.1312.00
164Larry Reizine35203359-151450.0622.50
165Junnu Pakka17121421-80410.1211.00
166Elliot Yeung33203139-170420.0621.00
167Antti Kantokoski16201416-87420.1212.00
168Petteri Tuohino12111016-413240.12124.00
169Mikko Rönö16111426-673150.09115.00
170Tapio Pyysalo15111315-603240.10124.00
171Perttu Hytönen18111629-86310.0811.00
172Atte Moisander17111525-79310.0911.00
173Topi Kokkonen14111215-713180.11118.00
174Eero Talasmäki1211109-603100.12110.00
175Pirkka Weijo20111828-1273100.07110.00
176Nina Killström91085-282150.11115.00
177Niko Ketolainen20101921-84210.0511.00
178? Moisio910810-412150.11115.00
179Veikko Lähteenmäki15021314-68240.0714.00
180Johannes Nurmi16101520-81210.0611.00
181Pyry Ekholm27102619-1292220.04211.00
182Inka Vuolanto19021715-95240.0514.00
183Lasse Nordström14101315-77240.0714.00
184Kristiina Nuottimäki25012416-961300.02215.00
185Lassi Liikanen1001914-471120.05112.00
186Anita Tuovinen14011310-59120.0412.00
187Maija Rinne90181-351120.06112.00
188Tuukka Meriniemi1801178-80110.0311.00
189Lorelle Mann1601153-751180.03118.00
190Iisko-Jouko Erälaukko32013118-181120.0221.00
191Joonas Karppinen12011111-79110.0411.00
192Tuomas Värjö40045-140120.00112.00
193Antti Minkkinen40043-150100.00110.00
194Jouni Kajasto1200127-46060.0016.00
195Edwin Törmälä1300137-52040.0014.00
196Ilmari Järvenpää1700176-730100.00110.00
197Sami Metelinen10010-40100.00110.00
198Kapu Salo70076-34010.0011.00
199Topias Rusanen17001715-860150.00115.00
200Kale Aalto50053-240240.00124.00
201Marko Vikstedt14001411-70020.0012.00
202Marko Karhiniemi1100113-51040.0014.00
203Sasu Pulli14001413-76040.0014.00
204Sami Korhonen14001410-86020.0012.00
205Rafael Ekroos1200122-72080.0018.00
206Mika Tonteri59005963-408030.0031.00
207Matias Haverinen30031-19010.0011.00
208Kalle Junnila1400148-95020.0012.00
209Niko Salo1100112-74010.0011.00
Yhteensä652062915169042915118584418584465206837270.31352916.02

 

 
   


© Akateeminen pöytälätkäyhdistys ry, 2000-2017